Як самостійно вибрати книгу?

5 Квітня 2018 - 07:16

Читання – це справжнє мистецтво, якому можна і потрібно вчитися. Бібліотека відкриває читачу свої скарби за допомогою відкритого доступу до фонду, каталогів і картотек, книжкових виставок і тематичних поличок. Тому для учнів 5-А класу ЗЗСО  № 8  було проведено бібліотечне заняття «Як самостійно вибрати книгу?».

Як зауважила бібліотекар  Рогінська О.М., існують різні шляхи пошуку і відбору книг. І всі вони однаково потрібні. Важливо вміти орієнтуватися у відкритому фонді, беручи до уваги написи на роздільниках та звертаючись за допомогою до працівника книгозбірні. Крім книжкових полиць, з книгами можна ознайомитися і на книжкових виставках. Виставки бувають різними, і вони є хорошими помічниками у виборі книг. Адже ціль книжкових виставок –  ознайомити читачів з найкращими книгами, нагадати їм про цікаві, але призабуті, твори.

Жодна людина не в змозі прочитати всі книги. Потрібно вибрати найкращі, найнеобхідніші, найцікавіші. Як це зробити ? Бібліотекар Григор`єва Л.Х. розповіла школярам, що в  бібліотеці кожна книга має свою постійну адресу. На її обкладинці зазначено номер відділу та місце, яке вона займає на полиці. Постійна адреса книги в бібліотеці називається шифром. А де ж отримати адресу книги (її шифр)? Для цього слід звернутися до каталогу. Каталог — систематичний перепис предметів, книг. Він складається з окремих карток.

Від теоретичних знань, діти перейшли до практичних: складали прислів’я та поговорки про книжки з окремих слів  та прийняли активну участь у вікторині  книголюбів. Огляд довідників та енциклопедичних видань для школярів викликав зацікавленість та бажання відвідати бібліотеку і  самостійно вибрати цікаву книгу. А ось чи дійсно вона прийдеться до смаку – кожен зможе дізнатись дома, прочитавши твір та поділившись враженнями з друзями.