«Скорботна пам`ять»

23 Листопада 2018 - 10:10

Скорботна пам`ять

Страшні тридцяті роки…Стільки горя та страждань принесли вони Україні. 24 листопада в Україні відзначається день пам’яті жертв Голодомору. Для нашої держави цей історичний відрізок часу є сумним і скорботним. Сучасному поколінню українців є незрозумілим і неприйнятим те, що багатюща на врожаї країна в мирні часи потерпала від невидимого ворога-голодної смерті. Голод 30-х років був засуджений прогресивним людством і визнаний безпрецедентним злочином проти українського народу.

До цього дня працівники бібліотеки-філії 7 ЦБС м. Торецька провели історичну годину «Скорботна пам`ять» для учнів 6 кл. ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 9, присвячену пам’яті мільйонів українців, які загинули мученицькою смертю від голоду у 1932-1933 роках.

Бібліотекарі  розповіли дітям про події тих страшних років, ілюструючи свою розповідь відповідними відеороликами та фотографіями також було запропоновано юним патріотам познайомитися з документальними джерелами з книжкової виставки-скорботи «Голодомор-трагедія українського народу» .

Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Наприкінці заходу кожен учень отримав свічку для того, щоб в суботу, 24 листопада, засвітити і поставити ці свічки на підвіконня так, щоб їх було видно знадвору. Ці вогники символізуватимуть нашу скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів. Ці вогники зігріють душі загиблих. Це – світло очищення задля нашого майбутнього, а пам’ять стане запорукою того, щоб ніколи ні над ким не було скоєно геноциду, навмисного винищення людей.

«Прошу, у серці запаліть

Скорботи полум’я священне

Та крізь століття пронесіть

Сльозу безвинно убієнних!»