День Соборності України

23 Січня 2018 - 09:41

Українська мрія – єдність, свобода і незалежність. В 1918 році в січневий місяць у запалі революційних змін була створена Українська Народна Республіка, відома як УНР. Більш того на тих територіях, які входили до складу колись потужної Австро-Угорської імперії, була утворена ЗУНР – Західноукраїнська Народна Республіка. Вже до кінця року, в грудні 1918-го у Фастові, з гарячим бажанням втілити українську мрію в реалії, лідерам цих двох держав вдалося підписати своєрідний поєднувальний договір. Цей договір увійшов в нашу сучасну історію як «Акт злуки» і 22-го січня 1919-го року він був публічно оприлюднений в Київській столиці на знаменитій Софійській площі.
Акт злуки тоді так і залишився лише декларацією, але народ ніколи не втрачав надію, адже народ, який втратив надію просто зникає.
22-е січня 1990-го року. Мільйони українців вишикувалися в справжню живий ланцюг, що розтягся від Києва до Львова. Вони відзначали День Соборності, День своєї української єдності та свободи.
До свята Дня Соборності України бібліотеки ЦБС м. Торецька організували заходи та цікаві виставки з цієї тематики.
З метою формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму в центральній бібліотеці було організовано та проведено історичний альманах “Соборна мати – Україна, одна для всіх, як оберіг”, який нагадав усім присутнім, що кожного року в цей день весь український народ згадує перебіг подій, що призвели до дня прийняття Акта Злуки. Завдяки представленій літературі користувачі змогли переконатися, що у якому б куточку країни ми не мешкали, наші серця об’єднані любов’ю до України.
На урок української державності « Україна, твоя доля – єдність, злагода і воля» до бібліотеки – філії №1 для дітей завітали учні 7 класу ЗЗОС № 3. Школярі із зацікавленістю слухали історію виникнення свята, жваво розмірковували про поняття соборності України, познайомилися з книжковою виставкою, на якій представлена література, що висвітлює тернистий шлях України до соборності.
Ведуча години єдності “Соборна мати Україна одна для всіх, як оберіг” (бібліотека –філія №7) розповіла присутнім про історичні події тих років, зазначила, що ΙV-ий Універсал Центральної Ради – це одна з вершин державотворчої її діяльності, яка протягом короткого часу привела Україну до повної самостійності.
Працівники бібліотеки –філії№2 організували і провели актуальний репортаж „Разом ми сила”. Розпочався захід з Гімну України. Присутні дізналися про становлення і розвиток українського національного державотворення, про Акт Злуки, який спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну, національну державу.
Книжкова виставка “ Соборна. Вільна. Самостійна” в бібліотеці – філії №5 привернула увагу користувачів та пропонувала замислитись над історією нашої країни, сьогоденням та майбутнім українського народу.