Зерна ниви слов’янської писемності.

26 Травня 2017 - 08:50

Намагаючись осягнути сьогодення, ми все частіше звертаємося до наших коренів, історії, давньої культури, традицій, віри.

Щорічно 24 травня у всіх слов’янських країнах урочисто прославляють святих рівноапостольних братів Кирила і Мефодія — творців слов’янської писемності, яка була створена в IX столітті, близько 862 року. Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» на ім’я візантійця Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом. А допомагав йому в богоугодній справі освіти слов’янських народів старший брат Мефодій.

У бібліотеці філії №2 в цей день була представлена книжкова виставка, присвячена Дню слов’янської писемності і культури ”Творці слов’янської абетки”, з якою бібліотекар Григор’єва Л.Х. ознайомила  учнів 7 та 8 класів школи №2, під керівництвом Циненко В.К. та Криловой О.В. Для школярів була добра нагода осмислити, що лише невтомна просвітницька праця, освячена християнською любов’ю, дає щедрі плоди, здатні служити людям упродовж тисячоліть. Гортаючи  сторінки сучасної книжки, не замислюєшся, що за тими невеликими літерами стоїть клопітка й ретельна праця попередніх поколінь.  Знайомі з дитинства букви заграли загадковістю і  викликали  захват, від усвідомлення того, які таємниці приховує слов’янський алфавіт кирилиця, пройшовши довгий шлях до свого сучасного існування.