ЗЕМНИЙ УКЛІН ТОБІ ТАРАСЕ…

14 Березня 2017 - 15:05

В історії кожного народу є імена, які він свято береже у своїй пам’яті і з великою любов’ю та повагою передає з покоління в покоління. Є у нашій українській літературі постаті, що увібрали в себе живу душу народу, стали часткою його життя. Для  нас, українців  – це  Тараса Григоровича Шевченка, чия поезія  уже понад 200  років викликає в людях почуття гордості і захоплення красою, своєю силою і народною мудрістю, але й сьогодні його слово живе між нами. Як весна оновлює природу, так і слово Великого Тараса оновлює наші душі, закликає бути чесним і милосердним, палко любити свій народ, свою Україну. «Голос Шевченка став голосом України, проходять роки, а він з більшою силою звучить в усіх куточках України».

З нагоди дня народження відомого українського генія Т.Г.Шевченка працівниками централізованої бібліотечної системи м. Торецька був проведений   конкурс читців «В сім’ї вільній, в сім’ї  новій»

Учасниками  читань стали учні загальноосвітніх шкіл міста, а також студенти Торецького музичного училища, які заздалегідь обрали одну з поезій «Кобзаря», і працювали над образом, виразністю, намагалися донести до кожного слухача провідний мотив твору. Кожне слово Тараса Григоровича Шевченка ніби із сьогоднішнього дня. Дуже багато прозвучало віршів, жоден з них не повторювався двічі, і тому, журі було важко визначити переможців.

Затамувавши подих присутні слухали вірші великого Кобзаря, які декламували: Димченко Тетяна,  Дюкарев Микита, Шуляченко Ілля, Дроботущенко  Софія та інші.

І ось настала найкраща мить перемоги.  І місце – Якушева Юлія ( ЗОШ№3), ІІ місце отримали Акбарова Гульчахра (НВК”Школа – гімназія”), Дмитрова Марія (ЗОШ№10)  ІІІ місце розділили  Дягтерева Олена ( ЗОШ №2) та Ковбасєнко Назар  ( ЗОШ №17).

На закінчення заходу голова журі , звернулася до всіх присутніх зі словами: «Скільки б часу не пройшло ім’я видатного українського Кобзаря буде надихати на нові звершення, на нове, яскраве майбутнє, на любов до своєї Батьківщини . Від імені журі подякувала всіх учасників цього дійства за активну участь у конкурсі, за життєву позицію, за любов до Тарасового слова, яким він пробудив у народі його національну гідність, самоусвідомлення.

Завдяки Шевченківським читанням учні ще раз отримали чудову нагоду насолодитися поезією Кобзаря, доторкнутися до «слова вічного, слова, невмирущого своєю правдою, невідцвітного художньою красою…»