Вишиванка – твій генетичний код

18 Травня 2018 - 07:24

17 травня в Україні відзначили День вишиванки. Це гарне свято, під час якого до чудових весняних квітів, що дарує нам природа, українці додають й яскраві барви етнічного вишитого одягу.

У цей день працівники бібліотеки – філії №5 ЦБС м. Торецька вирішили не просто вбратися в національний одяг, а й провели просвітницьку роботу, спрямовану на відновлення національної пам’яті, ознайомлення з традиціями створення і носіння вишиванок, сучасними тенденціями в їх оздобленні. З цією метою у бібліотеці було розгорнуто книжкову виставку «Вишиванка – твій генетичний код». На виставці були  представлені книжки, альбоми, схеми українських орнаментів, вишиті ікони, аксесуари, рушники, предмети побуту тощо.

Не менш захоплюючим дійством став флеш- моб «Одягни вишиванку на роботу» організований бібліотекою- філією№5».  Зранку бібліотека розквітла червоно –чорними, синіми, зеленими, жовтими барвами, адже не тільки працівники бібліотеки в цей день прийшли на роботу в своїх улюблених вишиванках, до святкування  українського свята долучилися  здобувачів освіти ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 17 та мешканці смт. Новгородське.      Надзвичайно приємно спостерігати, що вишиванка заслужено повертає свою популярність не лише як святковий, але й повсякденний одяг. Заходи, проведені до Дня вишиванки, є своєрідним ствердженням що ми – сильна, волелюбна нація, яка свято шанує традиції предків, пишається своїм минулим і впевнено дивиться в майбутнє, активно демонструючи власну патріотичну позицію.