Вишивана Україна

18 Травня 2018 - 07:23

У культурі практично будь-якого народу є речі, які відображають його особливу національну традицію. Нашу країну не можливо уявити без яскравої, колоритної вишиванки, яка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі, символізує родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї. Тому на теренах нашої держави відзначається День вишиванки – свято, яке покликане к сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу.

Тому до  Дня вишиванки працівники бібліотеки – філії№2 ЦБС м. Торецька організували та провели слайд-вернісаж „Українська вишиванка”. В заході прийняли участь учні  5 класу ЗЗСО №2 ( кл. кер. Перерва О.Ю.), під час якого познайомились з історією вишивки, традицією святкування, що символізує вишита сорочка. Адже сорочка втілює в собі одну з основних функцій, якої дотримувалися з давніх часів, — бути оберегом, а вишиванка — це не тільки символ краси, молодості, наслідування, а й наш генетичний код.

До уваги користувачів  була оформлена книжкова виставка «Вишиванка – життєвий символ українців». Матеріали виставки ознайомили  читачів з історією української вишивки, символікою і змістом візерунків й орнаментів вишиванок різних регіонів України.

Відзначаючи це свято, ми вкотре стверджуємо, що символ нації – вишиванка – завжди була, є і буде необхідним оберегом міцності української держави.