Вулична акція « Цигарка на цукерку»

13 Квітня 2017 - 14:47

Україна займає друге місце за кількістю викурених цигарок на одного громадянина. На кожного українця припадає понад 2500 сигарет – майже 7 щоденно. Усім відомо, що з палінням пов’язана велика кількість різних хвороб. Куріння спричиняє спазм судин, погіршує постачання кисню до серця і мозку, підвищує артеріальний тиск та збільшує ризик виникнення інфаркту міокарда або інсульту. У курців у п’ять разів частіше виникає інфаркт, у чотири – інсульт, у 16 разів – захворювання судин ніг.
З метою популяризації здорового способу життя, відмови від тютюнокуріння бібліотекою –  філією №5  було організовано і проведено акцію « Цигарка на цукерку»

У ході акції з бібліотекарем разом з учням ЗОШ №17 провели  обмін  цигарок на цукерки, за спеціальним курсом: 1 цукерка — 1 сигарета, бесіду про шкідливість вживання тютюну, розповсюдили інформаційні буклети «Скажи «ні» алкоголю, тютюну та наркотикам». А останнім акордом акції було знищення цигарок, які зібрали в процесі заходу. У ліквідації цигарок із задоволенням взяли участь всі учасники акції.

Звісно, подібна акція у глобальному аспекті мало що допоможе, проте багатьох спонукає задуматися над цією проблемою, а можливо і позбутися її, що й було метою заходу. Акція  « Цигарка на цукерку» не тільки один із заходів у плані  роботи бібліотеки, але й важливий етап розуміння складності проблеми тютюнокуріння в українському соціумі загалом.