Всеукраїнської акції “книжка на Схід”

17 Жовтня 2017 - 12:57

13 жовтня в рамках Всеукраїнської акції “книжка на Схід”, до фонду централізованої бібліотечної системи м. Торецька надійшли книги українських видавництв, серед яких твори класиків української літератури та сучасників.
Ініціатива реалізовується в рамках Проекту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI II) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), а також шляхом об’єднання ресурсів Міжнародного благодійного фонду “Смолоскип”, благодійного фонду Сергія Жадана, Української народної ради Донеччини та Луганщини, мистецької агенції “Територія А”, Донецької обласної державної адміністрації та благодійного фонду “Рідне село”. Його метою є оновлення бібліотечних фондів та проведення культурної комунікації з жителями Сходу.
Урочистий захід передачі книжок відбувся у виді платформи, де Дмитро Білий презентував свої книжки «Дивовижні пригоди скіфа Атея. Подорож до Міста Мерців» та «Дивовижні пригоди скіфа Атея. Таємниця Щита Таргітая» Це перша і друга книги, з запланованих шести, розпочинають серію про пригоди юного скіфа Атея, і яка переносить читача у стародавні часи, коли у наддніпрянських степах вирували бурхливі події, пов’язані з Великим переселенням народів. Гостросюжетний твір, у якому конкретні історичні події тісно переплетені зі стародавніми легендами і переказами, який дозволить читачеві разом з головним героєм роману – молодим скіфом Атеєм – поринути у дивовижний світ небезпечних і карколомних пригод, познайомитися з життям і побутом стародавніх народів, які населяли Україну в античні часи.
А ще книжковий фонд бібліотеки поповнився унікальним виданням – Антологію українських письменників Донбасу «Порода». Це збірник творів 63 авторів різних поколінь, які у той чи інший спосіб пов’язані з українською Донеччиною та Луганщиною. Серед авторів Антології – класики, таки як Сосюра та Стус, та сучасні письменники. Передмову написав видатний український літератор Іван Дзюба. 15 вересня, на Форумі видавців у Львові, книга отримала нагороди у двох номінаціях.
Море задоволення і позитиву тримали присутні під час виступу гурту «TaRuta».
Історію петриківського розпису , як замішати яєчну темперу, як правильно накладати фарби – пензликом і пальцями, як, зрештою, створювати свої шедеври? Про все це майстриня Тетяна Володимирівна Синенко розповіла під час проведення майстер-класу з петриківського розпису.
Цей візит ще раз підтвердив, що ми єдині у прагненні жити й творити в єдиній країні на благо її процвітання.
Дякуємо від щирого серця, організаторам проекту «Книжка на Схід» за отримані безкоштовно нові видання, які будуть у нагоді користувачам бібліотек ЦБС м. Торецька та незабутні враження від зустрічі.