Відкриття відновленої центральної бібліотеки

3 Травня 2018 - 11:30

Минулого тижня відбулася надзвичайна подія – у нашому місті відбулося відкриття відновленої центральної бібліотеки, завдяки підтримці уряду Японії в рамках проекту Міжнародної організації з міграції. Завдяки плідній співпраці військово- цивільної адміністрації м. Торецьк , ініціативної групи та колективу бібліотеки з’явився сучасний заклад, спрямований на згуртування громади, її гармонійне співіснування, підтримку інтеграційних та адаптаційних процесів серед внутрішньо переміщених осіб і приймаючих громад.
В урочистому відкритті прийняли участь перший заступник голови Донецької обласної державної адміністрації Євген Вілінський, Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Шігекі Сумі, заступники керівника військово-цивільної адміністрації м. Торецьк Юрій Євсіков та Олена Кульбачна, Перший секретар, Голова економічного відділу Посольства Японії в Україні Ріцуко Іное, Голова Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Доктор Томас Лотар Вайс, координатор Програм Міжнародної організації з міграції Лея Морісон, спеціаліст проектів Міжнародної організації з міграції Ольга Єршова.
Шановних гостей, як ведеться зустрічали запашним українським караваєм, працівники центральної бібліотеки разом з дітьми представили виставку картин «Японія – країна вранішнього Сонця», виставки декоративно-ужиткового мистецтва «Розквітаючі мрії» та «Лялька-мотанка – берегиня роду».
Потім була невелика екскурсія оновленими приміщеннями. Гості відвідали конференц залу, де у цей час проходив майстер-клас «Канзаші своїми руками».
До уваги запрошених учасники гуртку «Гранд» виконали японську танцювальну композицію, а на завершення творча молодь міста підготувала флешмоб «Ми разом».
Під час зустрічі перший заступник голови Донецької обласної державної адміністрації Євген Вілінський та заступник керівника військово-цивільної адміністрації міста Торецьк Юрій Євсіков висловили вдячність Уряду Японії за вагомий внесок в реалізації оновлення Центральної бібліотеки та співпрацю.
“Ми дякуємо уряду Японії за допомогу. Реалізація цього проекту дозволила нам не тільки створити комфортні умови для працівників та відвідувачів бібліотеки, а й підвищити якість наданих послуг. У нас є все – нові меблі, сучасні комп’ютери та оргтехніка, проектор та екран. Завдяки цьому заходи в центральній бібліотеці вийдуть на ще більш високий рівень, та будуть збирати ще більше відвідувачів. Від імені мешканців міста , дозвольте висловити вам щиру вдячність за допомогу і підтримку. Ми маємо ще декілька ідей для розвитку , тож сподіваємось на подальшу співпрацю”, – зазначила директор ЦБС м. Торецька Щербакова Тетяна Геннадіївна.
Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Шігекі Сумі подякував організаторам урочистостей за підготовлене свято, побажав натхнення та творчих успіхів.
Для гостей виступили творчі колективи: ЦДЮТ та Торецького музичного коледжу.