Вічна як життя

10 Лютого 2017 - 16:34

Глина! Незбагненно проста собі глина, схожий на заіржавіле золото матеріал. А які чарівні вироби з неї! З давніх-давен українська земля славилась народними майстрами. В Україні вміли і ткати, і вишивати, і різати по дереву, лити з металу різні вироби та виготовляти кераміку.   У культурі нашого  народу гончарство займало важливе місце, і ремесло гончаря було дуже шанованим. З матеріальної культури найдавніших часів до нашого часу найбільше збереглося саме гончарних виробів. Від трипільської кераміки, якій понад 7 тисяч років, до сучасної, яка часто буває подібна і за формами, і за орнаментикою. Жодна українська хата не обходилася без гончарного посуду.

В  центральній міській  бібліотеці  спільно з народним музеєм історії та культури міста організовано виставку- експозицію «Сторінки глиняної історії»,на якій  представлено вироби художньо оздоблені  яскравими багатоколірними  рослинами  та квітковими орнаментами, фігурними візерунками тощо на посуді та кахлях. Ознайомитись з виставкою чудових творінь на інформаційний калейдоскоп «Глина-чарівниця»  прийшли  студенти Торецького професійного гірничого ліцею.

Директор народного музея  Семенова Н.І.    розповіла    невеличку історію про глину , її властивості  і, звичайно про гончарну справу.  Присутні дізналися, що глина- дивовижний природний матеріал, теплий, ніжний і податливий, який може перетворитися на що завгодно, від примітивної, на перший погляд, дитячої іграшки до дивовижної вази або витонченого свічника.

«Не святі горшки ліплять», – говорить народна приказка. Але насправді ремесло гончара – не з простих, і щоб створювати красу зі звичайної глини, потрібно роками наполегливо працювати, удосконалюючи майстерність. Завдяки зусиллям і творчій праці багатьох людей, і насамперед майстрів, традиційне гончарство сьогодні відроджується. Тож ми сьогодні сподіваємося, що гончарний круг крутитиметься невпинно, і екологічно чистий традиційний керамічний посуд та традиційна керамічна іграшка у наших домівках зустрічатимуться все частіше…

Ми запрошуємо всіх  відвідати виставку  та отримати    задоволення  від багатої колекції виробів з глини-чарівниці