Вічна пам`ять, чорна пам`ять

24 Травня 2016 - 10:44

15 травня Україна вшановує пам’ять жертв політичних репресій. Ця дата встановлена з метою привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології.

 Україна у своєму історичному розвитку пізнала все – тріумфи і невдачі, її супроводжували радість перемог і гіркота поразок. Особливо трагічним для нас українців став минулий ХХ століття. Дві світові війни, три голодомори, сталінські репресії забрали життя десятків мільйонів наших співвітчизників.

          В цей день ми згадуємо кожного, хто став жертвою політичних репресій часів більшовицького режиму, був ув’язнений у концтаборах або засланий у далекі безлюдні землі. Згадуємо знищених радянською владою селян, розстріляну інтелігенцію, закатованих патріотів.

       З метою формування національної свідомості громади, патріотичного виховання молоді, гідного вшанування жертв політичних репресій у бібліотеці – філії №2  пройшов День пам’яті     „Вічна пам`ять, чорна пам`ять” для учнів  ЗОШ -інтернат (9 кл., кер. Руденко В.В).  Під час  якого школярі  дізналися про діяльність представників «Розстріляного Відродження» – літературно-мистецького покоління 20-30-х років ХХ століття в Україні, що представило світу високохудожні твори у галузі літератури, живопису, музики, мистецтва, політичних  і громадських діячів та пересічних жителів нашого краю, що також попали під репресивну машину. Лесь Курбас, Микола Куліш, Валер’ян Підмогильний,  Марко Вороний,  Олекса Слісаренко, Григорій Епік, Людмила Старицька-Черняхівська, Гнат Хоткевич … Це далеко не повний список імен – цвіту української нації, – життя яких обірвалося так і не діждавшись здійснення тієї заповітної мрії, до якої вони прагнули усім своїм серцем, своїми думками, помислами і діями.

     Ця трагедія ніколи не повинна повторитися. Це наша історія. Ми не маємо права забувати, ми повинні пам’ятати, яку страшну трагедію довелось пережити нашому багатостраждальному українському народові на шляху до незалежності.