Великий терор у країні – сторінками неписаної історії

21 Травня 2018 - 13:40

В центральній бібліотеці відбулися заходи з нагоди 80-х  роковин Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років, метою яких було гідне  вшанування пам’яті жертв Великого терору, збереження та донесення до сучасного покоління об’єктивної інформації про доленосні події в Україні XX століття, а також вшанування патріотизму й мужності. «Великий терор» – масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 рр. з ініціативи керівництва СРСР й особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства. Наслідками комуністичного терору в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація.

Відео- перегляд  «Великий терор в Україні в 37-38» відбувся для молоді ДонДКТУ 1 курсу. Присутні щиро перейнялися і усвідомили трагізм тих подій. Вони обговорювали інформаційні матеріали чітко і аргументовано, одностайно займали позицію засудження цього злочину радянської влади.

На вихівній годині «У світлі воскреслої   правди»  учням ЗЗСО №9  бібліотекарі центральної бібліотеки запропонували перегорнути чорні сторінки історії 30-х років, наслідком яких було фізичне винищення активної та інтелектуальної частини нації та моральне розтління тих, кого терор не торкнувся.  Всі видатні діячі Розстріляного Відродження відчули на собі дії радянської репресивної машини. Вони були або знищені, або зламані. Завдяки розсекреченню документів того часу, у нинішнього покоління з’явився доступ до біографій і слідчих справ українських митців, які були раніше невідомими. Біографічні довідки багатьох з них закінчуються словом “розстріляний”, а ті, кому вдалося вижити або повернутися з суворого заслання, вже ніколи не змогли вільно творити, хоча були й ті, хто став зразковим громадянином.

Сьогодні жодних таємниць, замовчувань та викривлень у питаннях, які стосуються політичних репресій немає і не може бути. І тому в  цей день важлива загальнонаціональна єдність українців. Адже ми повинні пам’ятати нашу історію і бути сильними.

Низько вклоняємось пам’яті мільйонів українців, невинно страчених тоталітарними режимами.