Великий Кобзарь был, есть и будет гением современности

20 Січня 2014 - 14:47

Тарас  Григорович  Шевченко – унікальне  явище українського   літературного процесу, вершинний  представник  національної  культури нашої держави. Шевченко –  символ  чесності,безстрашності, великої любові   до людини . Вся творчість  великого Кобзаря зігріта гарячою  любов’ю до Батьківщини.

На виконання Указу Президента України від 11 квітня 2012 року «Про додаткові   заходи  з підготовки  та відзначення  200-річчя   від  дня народження Т.Г.Шевченка», з метою гідного відзначення у 2014 році  ювілею видатного   сина українського  народу – Тараса Шевченка   в бібліотеках  централізованої бібліотечної системи   м. Дзержинська  організовано цикл тематичних виставок та заходів  «Співець рідної мови», до якого  ввійшли  ювілейні  книжкові виставки:    «Великий син великого народу»(ЦБ), «Голос душі українського народу» (бібліотека для дітей), «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття» (біб.-ф.№4), «Тарасові Музи» (ЦБ), присвячені  життю великого українського поета, філософа, художника.

Природа щедро наді-лила Тараса Григоровича не лише поетичним даром,  а й талантом художника.  На  виставці – вернісажі «Кобзарю мій, твої слова святі» (бібліотека-філія № 2) та виставці – портреті «Живопис-це моя професія»  представлено  альбоми з репродукціями  картин,   фотоматеріали  про   творчий шлях    Шевченка-художника.

Працівниками  бібліотеки-філії № 2  створено  буктрейлер “Нас єднає Шевченкове слово”,   який буде розміщено  на сайті ЦБС м.Дзержинська.

Віртуальна екскурсія  «По залам Національного музею Т.Г.Шевченка» (ЦБ, народний музей історії міста) надасть можливість  відвідувачам    зануритися   у дивовижний світ   творчості генія, перейнятися творчим натхненням Кобзаря, коли він писав чи малював свої безсмертні твори.

Для мешканців с. Новгородське  працівники бібліотеки-філії № 5  проведуть вуличну акцію «Читаємо Шевченка разом». Під час акції всі бажаючі  зможуть взяти  участь у голосних читаннях   творів великого  поета.

Слава Шевченка пережила добу, в яку він жив. Його безсмертні твори і сьогодні високо цінує прогресивне людство, а його ім’я відоме в усьому світі. Є і буде Україна і народ  український, який пам’ятає  його заповітні слова:

І мене в сім’ї великій,

В сім’ї вольній,  новій

Не забудьте  пом’янути

Незлим, тихим словом.

Великий Кобзарь был,

есть и будет гением

современности

Донецкие работники образования «за круглым» столом обсудили, как в школах региона проведут Год Тараса Шевченко. В частности, говорили и о духовном наследии классика в измерении национальных приоритетов современности.

Заместитель председателя облгосадминистрации Тамара Лукьянчук отметила, что этот год – не просто дань творчеству Тараса Шевченко, но и признание его места в нашей истории и культуре.

– Сегодня для нас, работников сферы образования, самое главное – донести до подрастающего поколения понимание величия, таланта и гениальности Кобзаря, – сказала Тамара Лукьянчук. Она также добавила, что для этого в области проведут много мероприятий, некоторые из которых начались уже в конце прошлого года.

Так, 28 января в Донецкой областной филармонии официально стартует Год Тараса Шевченко. Много тематических мероприятий проведут в регионе в марте, однако на этом чествование Кобзаря не завершится. В течение всего года на Донетчине будут проходить тематические семинары и вебинары, а также различные конкурсы и соревнования.

К участию в «шевченковских» мероприятиях привлекаются и студенты. Так, для вузовской молодежи в этом году пройдет конкурс, посвященный творчеству Кобзаря. Инициировали его проведение сами студенты. В январе будут объявлены результаты первого этапа конкурса, после чего он пройдет на областном уровне.

Напомним: 2014 год объявлен Президентом Украины Годом Тараса Шевченко.