«Українська мова – мова єднання»

11 Листопада 2016 - 11:44

Українська мова й писемність – це здобуток культури і духовної діяльності українського народу. В ній і мудрість віків, і пам’ять народу, і щирість душі.

Любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця. А надто сьогодні, в такі неспокійні часи для нашої держави.     Весь світ віддає шану великим володарям українського слова — Т. Шевченкові та І. Франкові, Лесі Українці та Коцюбинському, Нечуєві-Левицькому та Сковороді, Котляревському та багатьом іншим майстрам слова, що довели милозвучність та багатство мови, щоб передати прийдешнім поколінням цей дорогоцінний скарб, гідну покоління спадщину, котру треба примножувати та оберігати.

Щороку, 9 листопада, Україна відзначає чудове свято – День української писемності і мови. Саме  до цієї дати централізована бібліотечної система м.Торецька провела низку заходів, які виховують почуття глибокої любові до мови, свого роду, рідної землі: свято української мови “Пізнаймо в серці рідне слово”(бібліотека- філія №7), година – подорож “ То краща мова на землі”( Бібліотека- філія№1 для дітей), година  цікавих   повідомлень          “ Жіночі голоси української літератури”( бібліотека – філія №5). Читачам були запропоновані: виставка – загадка “Хто мову знає, той багатим буває”(бібліотека – філія  ф№1), Виставка-рейтинг  “Українське слово проситься до тебе: уподобання українських читачів”(бібліотека – філія№2 ), книжкова виставка ”Із слова починається людина”                ( центральна бібліотека). Бібліотекарі розповіли про тяжку долю нашої співучої мови, про її шлях до здобуття статусу державної, визначили місце української мови серед інших слов’янських мов, почули щирі слова любові і вдячності до неї. Учасники заходів відгадували українські прислів’я, пісні, малювали, читали вірші, легенди.

Крім того, в День української писемності та мови, традиційно проходить радіодиктант національної єдності. Ця акція була розпочата в 2000 році і ось уже 16 років щороку всі бажаючі можуть продемонструвати свою єдність з тими, хто любить і шанує українське слово. Усі працівники  центральної бібліотеки  приєдналися до Всеукраїнської акції і написали диктант «Україна на зламі тисячоліть», найголовніше в ньому – це не перевірка знань і не хизування здобутою високою оцінкою, а солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хто хоче, щоб українці говорили українською мовою і зберегли її для нащадків.

Тож плекаємо нашу батьківську мову і гордимося тим, що ми українці!