Україна — єдина нація

7 Вересня 2015 - 10:05

Багато держав є, людей і  мов різних,

Та кожному  мила одна лиш, єдина

Найкраща з усіх ,то є рідна країна,

Мені ж наймиліша -моя Україна


Такими  рядками  розпочався перший урок для учнів 7 класів ( кл. керівники

 Токарева Н.П. , Гапонова Г.Л.)  НВК «Школи -ліцея». У зв’язку з останніми подями  в країні, всі жителі нашої держави молять Бога  про мир, спокій і цілісність України. Тому тема  першого урока невипадково називається “Україна — єдина нація”.  Бібліотечні  працівники  Панфілова Л.О. та Горова О.В. познайомили присутніх з історією та культурою  нашої держави, з життям країни, її минулим  та сьогоденням , з чудовими краєвидами  сучасної України .

Увагу  учнів привернули  показ слайдів “Ми-українці”, “Як у нас на Україні” та легенди про  обереги України. Дуже жваво і активно  діти приймали участь в різноманітних конкурсах і вікторинах.  Особливо всіх зацікавила “Абетка міст України”, в якій  учні називали  великі міста та маленькі містечка не задумуючись де вони знаходяться  на сході чи на заході, на півночі чи півдні. Адже , незалежно від місця розташування всі ці населені пункти є частинкою нашого спільного дому-України. В нашій державі  народилося багато відомих світу  художників, композиторів, науковців  та спортсменів. Про найвидатніших діти дізналися з сторінок мультимедійної презентації  ”Видатні люди, які прославили Україну”.  

     Велично звучали українські вірші про Батьківщину, рідний край, рідну мову  місцевої поетеси Карнауховой Л.В.  

                     Найкраща в світі мова -це моя!

                        Безцінний скарб великого народу.

              Вона  є глибша за усі моря ,

                    Величніша за перекоти грому…

    Приємним музичним сувеніром  пролунала пісня “Два острови”  в виконанні студентки 1 курса Дзержинського музичного училища Янковець Поліни(керівник Мольдерф Т.М.)

   Любов до рідного краю – одне з освячених віками найчистіших людських почуттів. Учні 7 класів  НВК “Школи-гімназії”(кл.керівник Поплавська Т.М.) здійснили заочну  подорож  історичними пам’ятками Дзержинська,  пройшлися  старовинними вуличками нашого міста. Директор народного музею Семенова Н.І. зацікавила юнаків та дівчат історичними подіями нашого міста 30-70-х р.р., продемонструвала фотокартки відомих мешканців  та міста того часу.   До уваги школярів  бібліотекарі  центральної бібліотеки  Капустіна Л.М.,Третяк І.С. провели бесіду “Моя Батьківщина -Україна”, познайомили з літературою про рідний край.

Народознавчі заходи  пройшли в теплому та дружньому  колі, що сприяло розширенню кругозору молоді, вихованню патріотизму.