Ті спогади, то вічний серця біль

18 Лютого 2019 - 09:14

Ті спогади, то вічний серця біль

            15 лютого ми шануємо пам’ять тих, хто поліг в афганських ущелинах, та кланяємося тим  хто прийшов з війни живим, хоча з пораненою душею.  З давніх-давен український народ підтримує священну традицію – вкарбувати у свідомість прийдешніх поколінь пам’ять про бойові подвиги кращих синів і дочок, які сповна виконали свій військовий обов’язок.

Афганістан… 30  років у нашій свідомості прописалося це слово не як географічна назва далекої мусульманської країни, а як синонім людського лиха, справжнього людського пекла.   Війна безжально перекреслила тисячі  молодих життів, переінакшила надії, плани, понівечила тіла і долі. Але разом з тим, серед страшних небезпек, вогню, крові, нелюдського напруження – юнаки мужніли і загартовувались.  Сьогодні ми схиляємо голови перед пам’яттю загиблих наших земляків, воїнів-інтернаціоналістів, які  не повернулися живими до батьківських осель або померли від ран після повернення.

До Дня вшанування учасників бойових дій на  території інших держав, з метою розширення знань про історичні події афганської війни; виховання поваги і шани до воїнів-інтернаціоналістів, до трагічної сторінки нашої історії працівники бібліотеки  – філії № 7 ЦБС м. Торецька підготували і провели для усіх категорій читачів героїко – патріотичні читання «Ті спогади, то вічний серця біль». На  заході читачі  прослухали вірші та пісні афганської війни. Перед читачами виступив учасник бойових дій в Афганістані  Марченко Володимир Олександрович.

Наше завдання – знати події історії, гідно вшановувати пам’ять загиблих, пам’ятати їх героїчні приклади і допомагати живим. Ми хотіли б, щоб у круговерті сьогоднішніх нелегких буднів  люди не забували про найсвятіше: пам’ять потрібна не мертвим – пам’ять потрібна живим.