Свято Андрія

20 Грудня 2018 - 13:46

Свято Андрія одне із перших відкриває цикл зимових святкувань. Саме на це свято молодь збиралась на вечорниці щоб дізнатись своє майбутнє. З метою відтворення обряду проведення вечорниць, в центральній бібліотеці, були проведені українські вечорниці “Ой веселі вечорниці у нас в Україні”. В цей день бібліотека наповнилась українським колоритом, перетворилась у світлицю, прикрашену вишитими рушниками. На столах, застелених вишиваною скатертиною, вареники з картоплею, узвар у полив`яних глечиках.
Дівчатка й хлопці, запрошені гості та і самі бібліотекарі одягнені в український національний одяг. Учасники заходу мали змогу доторкнутися до минувшини, поринути в атмосферу загадковості свята , відчути красу та поезію давніх обрядів та особисто взяти активну участь у різноманітних конкурсах, а більш старші дівчата в традиційних ворожіннях.
Щирий сміх, приємна атмосфера залишили незабутні враження і теплий спогад. Усі учасники вечорниць могли скуштувати традиційну українську страву – вареники.
Захід відбувся в рамках проекту «Сприяння сталому розвитку та згуртуванню громад, що зазнали наслідків конфлікту на Донбасі» що впроваджує Міжнародна організація з міграції за підтримки Уряду Японії