Соборна духом Україна

10 Лютого 2017 - 16:43

В історії України є події, які за своїм історичним значенням доленосні. Одне з них – соборність України. День 22 січня 1919 року назавжди залишиться в історії українського народу як свято Соборності України.   З нагоди цієї важливої історичної дати  для широкого кола читачів, яким не байдужа історія рідної держави, співробітники  центральної  бібліотеки  підготували    історичний екскурс “Соборна духом Україна”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Під час заходу  запрошені гості-студенти Торецького професійного гірничого ліцею та  спеціалісти  міського відділу з питань пробації Південно-Східного  міжрегіонального управління  з питань виконання кримінальних  покарань та пробації Міністерства юстиції України з неповнолітніми підобліковими  дізналися про становлення і розвиток українського національного державотворення. З великою цікавістю молодь переглянула відеоматеріали про   Акт Злуки  УНР та ЗУНР, який був глибоко історично мотивований і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну, національну державу. Знаковій події також був присвячений перегляд книжкової виставки «Соборність держави -єднання народу».Матеріали  виставки  акцентують увагу на історичних фактах, що передували злуці, на об’єднавчому русі, який наприкінці 1918- початку 1919 року охопив майже всю Україну, розповідають про довгий і тернистий шлях України до соборності, діяльність УНР та її очільників.

Виконання  присутніми державного гімну  своєю емоційністю та щирістю  зачепив, навіть, наші дорослі серця. Піднесенно-святковий настрій молоді підтримали юні таланти -колектив  естрадного співу  «Пісенний вернісаж» (керівник Мелашенко О.Г.) Дома дитячої та юнацької творчості у виконанні якого  пролунали пісні  про нашу Батьківщину, любов до рідної землі, прагнення українського народу до незалежності, свободи, соборності.

Наприкінці заходу з теплими словами вдячності до організаторів заходу звернулася заступник директора  з навчально-виховної роботи  Торецького професійного гірничого ліцею Кірносова Олена Вікторівна  ,зазначивши ,що на сьогоднішній день святкування Дня Соборності України має велике значення . В якому б куточку ми не жили, якою б мовою ми не розмовляли, яких релігійних або політичних переконань не дотримувались, наші серця об’єднані любов’ю до України