Слово наше рідне — слово українське

4 Березня 2019 - 12:46

Слово наше рідне — слово українське

  21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний День рідної мови. Що є найцінніше в житті кожної людини? Рідна мати, рідна земля, рідна мова. У рідному слові початок усіх початків людського буття.

До цього свята приєдналися і працівники центральної бібліотеки ЦБС м. Торецька. Ми присвятили цей день її величності УКРАЇНСЬКІЙ мові, щоб ще раз підкреслити, що те, чим ми повсякденно користуємося, є справжнім дивом, великим і прекрасним. Для здобувачів освіти опорного закладу співробітниками  бібліотеки була проведена інтелектуальна гра знавців української мови «Мово українська, мово солов’їна». Девізом мовного змагання учні 6 – А класу  (кл. кер. Кириченко Є.О.) обрали слова «Хто мову шанує свою, хай той переможе в бою». Обидві команди «Мовознавці» та «Словограй» змагалися на рівних, взявши участь у конкурсах «Мовне асорті», «Антисуржик», «Скажи без затримки», «Переговори сусіда», «Розсипаночка». Діти були дуже активними та показали себе гарними знавцями рідної мови, прявивши логічне мислення, швидкість, артистичні здібності. Під час заходу бібліотекарі нагадали школярам про витоки рідної мови, її значення в житті людини, познайомили із літературою на книжковій виставці «Українська мова калинова».

Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Пам’ятаймо завжди про це, бережімо, плекаймо, збагачуймо, примножуймо красу рідної мови. Тож побажаємо всім українцям, що свято бережуть українське слово,  щастя, натхнення, добра, миру, світлого майбутнього, живіть повноцінно, досягайте вершин, адже у ваших руках доля нашої країни.