Школа прав дитини

13 Лютого 2018 - 15:04

Права дитини визначено у Конституції України – Основному Законі нашої держави, а також Конвенцією ООН про права дитини. Будь-яка людина, починаючи з самих юних років, стикається з ситуаціями, коли необхідно знати свої права і обов’язки.

В рамках правового виховання дітей, бібліотекарі бібліотеки-філії № 2 ЦБС м. Торецька  запропонували для учнів 5-го „Б” класу ЗЗСО № 8 пізнавальну годину  «Школа прав дитини”. Спільно з працівниками бібліотеки учні  навчилися  аналізувати та контролювати свою поведінку, ознайомилися  з правами дитини і механізмом їхнього забезпечення та захисту, а також відповідальністю за порушення законів України.

Присутні дізналися, що в 1989 року представники урядів розвинутих країн, у тому числі й наша Україна,  підписали Конвенцію про права дитини. Підписавши цей документ, уряди домовилися охороняти права дітей, які живуть на територіях цих держав. В ході зустрічі порушувалися такі питання, як «Якими правами наділена дитина у сім’ї», «Приниження гідності дитини», «Порушення прав дитини».

Тему права, захисту прав дітей, знання та дотримання школярами своїх обов’язків і уміння відстоювати свої права бібліотекарі розвивали  під час вікторини  „На що має права дитина” . Діти активно спілкувались, обговорювали свої права, розбирали різні життєві ситуації.

Наприкінці зустрічі бібліотекар познайомила учнів із літературою правової тематики. Головний висновок, який зробили діти під час заходу – це те, що правові знання потрібні всім і завжди, в тому числі і повсякденному житті. І завдання кожного – дотримуватися своїх прав і обов’язків, не порушуючи прав і законних інтересів оточуючих людей.