Щорічна премія Президента України “Українська книжка року”

24 Січня 2017 - 11:00

Президент Петро Порошенко підписав Указ “Про присудження щорічної премії Президента України “Українська книжка року”, яким зазначив авторів, видавництва та видавничі організації за значний внесок у популяризацію української книжки та розвиток вітчизняної видавничої справи. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

У 2016 році звання лауреата премії в номінації “За видатні досягнення в галузі художньої літератури” присуджено одному з найпопулярніших і відомих у світі українських письменників Сергія Жадана за книгу “Месопотамія” та видавництву “Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, який видав її.

Книга вміщує дев’ять новел і тридцять поезій, герої яких, мандруючи з однієї історії в іншу, є носіями різних поглядів на одну й ту саму подію. Таким чином, оповідь стає полотном, де вимальовуються долі людей, які кохають і ненавидять, зраджують та прощають, тікають від самих себе але завжди повертаються назад. Хроніка вуличних сутичок і щоденних пристрастей обрамлені філософськими роздумами, вишуканими метафорами, біблійними образами та специфічним гумором автора.

За вагомий внесок у розвиток українознавства нагороджена автор видання “Українські народні головні убори” Галина Стельмащук та “Видавництво “Апріорі”, яке видало книгу.

У номінації “За сприяння у вихованні підростаючого покоління” звання лауреата премії президента України “Українська книжка року” отримали автор Віталій Рогожа і “Видавничо-книготорговельна компанія “Самміт-книга” за книжкове видання “Запороги: роман-трилогія” – частина 1 “Петро Сагайдачний”.