Фотодокументальної виставки “Спротив геноциду”

28 Березня 2016 - 10:26

Фотодокументальна  виставка «Спротив геноциду», яку 14 березня було  відкрито в центральній бібліотеці, – захід, який нікого не залишив  байдужим. Адже він присвячений пам’яті жертв голодоморів в Україні.

       У рамках презентації  виставки директор народного музею Семенова Н.І.   представила  фотодокументальні стенди, розроблені Українським інститутом національної пам’яті спільно із Галузевим державним архівом СБУ, Центром досліджень визвольного руху та Громадським комітетом із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 32-33 років в Україні.    Відвідувачі змогли  побачити уривки з таємного листування та закритих циркулярів влади, фотографії селян-керівників повстань, протоколи їх допитів, адже люди чинили опір, саботували злочинні плани хлібозаготівлі. Так, за даними Українського інституту національної пам’яті в Україні у 1930 році відбулось понад чотири тисячі масових протестних виступів, у яких взяли участь, за оцінками дослідників, біля 1,2 мільйона осіб.

         У читальній залі на відвідувачів чекало ознайомлення з іншою традиційною презентацією видань, присвячених пам’яті знищених тоталітарним режимом, яку для них підготувала  бібліотекар  читального залу  Горова О.В.

        Протягом тижня  екскурсію відвідали учні загальноосвітніх шкіл  міста, учні професійного ліцею, та гірничого професійного ліцею, викладачі музичної школи , читачі бібліотеки.