Понад Крутами вічність…

30 Січня 2018 - 09:34

Так уже склалося, що день 29 січня в історії України нерозривно пов’язаний зі словом Крути – саме там у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу.
Бій під Крутами – це героїчна й водночас трагічна сторінка нашої історії. Тоді загинув цілий студентський курінь, триста юнаків – цвіт української нації. Крути – це Голгофа українського студентства, української молоді, це наша незагойна рана.
Тим, хто віддав своє життя за свободу і незалежність нашої держави був присвячений історичний екскурс “Понад Крутами вічність…”, яка пройшов у читальному залі бібліотеки- філії №1 для дітей . Про події, які передували Крутянській битві, політику тогочасного уряду розповіла директор народного музею історії м. Торецьк .
Ця подія залишила свій відбиток не лише в історії і в пам’яті народу, а й в літературі. “ Памʼятай про Крути” – під такою назвою експонувалась літературно-художня виставка, на якій представлені книги та періодичні видання бібліотеки.
Присутні схилили голови у хвилині мовчання на знак поваги до подвигу тих молодих лицарів, які далекого січневого ранку заступили собою шлях ворогам на Київ во їм’я своєї України. Вони загинули, щоб ми жили. Вічна слава Героям!