По всій Україні, від хати ,до хати колядка й щедрівка

17 Січня 2017 - 14:03

Зима – це сувора пора року, але всі чекають її з нетерпінням. Адже кожен дорослий, кожна дитина в очікуванні Новорічного дива. У народі кажуть: скільки днів – стільки й свят. А січень місяць щедрий на свята. Це Новий рік і Святвечір, Різдво і Маланки, Василя і Водохреща. Це свята, коли ти забуваєш про роботу, якісь проблеми, і просто поринаєш в дитинство.

За  народною традицією 13 січня святкується Щедрий Вечір. За християнським календарем – це день преподобної Меланки. Саме цього дня працівники бібліотеки – філії№5 разом з читачами завітали з неочікуваним, але дуже приємним сюрпризом-подарунком – з привітаннями, колядками та побажаннями –  колядувальники до мешканців смт. Новгородського . У національному вбранні з різдвяними атрибутами, юнаки та дівчата бажали всім радості, миру, злагоди, спокою та здоров’я. Колядування супроводжувалось співами, магічними діями, танцями та обрядовими іграми.

У свою чергу, господарі, до яких завітали колядники, зустріли їх приязно,  обдарувавши усілякими солодощами і, звичайно, теплими словами безмежної вдячності.