Під чарами рідного краю

22 Липня 2015 - 07:33

В усіх народів світу існує повір’ я,що той хто забув звичаї своїх батьків,карається людьми й Богом.Він никає світом,як блудний син,і ніде не може знайти собі притулку та пристановища,бо він загублений для свого народу…

 Кожна нація,кожен народ має свої звичаї та традиції,що виробилися протягом багатьох століть і освячені часом. Звичаї,традиції,обряди — це втілені в рухи й слова світовідчуття,світосприймання та взаємини між людиною та природою, між людиною і людиною. А ці взаємини та світовідчуття безпосередньо впливають на духовну культуру  народу.

 Звичаї народу-це ті прикмети,за якими розпізнається народ не тільки на сучасному етапі,а й у його історичному минулому.Це ті неписані закони,якими керується в найменших щоденних і найбільших усенаціональних справах,у повсякденні та у святкові дні. Це ті найміцніші елементи,що об’ еднують окремих людей в один народ,в одну націю.

      Метою заходу було зацікавити культурою українських народних традицій.

     Фолькльорна райдуга «Обереги моєї душі»,що проводила бібліотека-філія №1 для дітей, зацікавила не тількі дітлахів,але й дорослих читачів. Учасники заходу читали українські гуморески та байки, пригадали  легенди, лічилки та заклички ,відповіли на запитання вікторини «Впізнай українську народну  казку».

 Українська пісня -це частина духовного життя народу і вона не залишає його ні в радості, ні в смутку ,крок у крок слідує за ним від дитинства до старості.Кожне своє враження,кожне переживання людини виражала в пісні. Присутні згадували  материнські колискові, слухали українські пісні  – дитячі та народні.Яскравою була книжково-ілюстративна  виставка « Під чарами рідного краю».,яку присутнім запропонували  працівники бібліотеки і народного музею історії міста.

Директор народного музею історії міста Семенова Н.І. розповіла про  цілісний колоритний світ українських традицій і звичаїв святкування. Цікаво і доступно подала інформацію про національні свята,про витоки народних обрядів і магічних дій,пов’ язаних  з господарськими особливостями української дійсності,з прекрасною природою нашої країни,ознайомила з основними,найцінішими українськими оберегами.

  Родзинкою заходу було пригощання учасників заходу смачними варениками.