Пам’ятаємо перемагаємо

10 Травня 2017 - 10:33

ХХІ століття. Усе далі й далі відходять грізні роки Другої світової війни. Але кожного року 9 травня ми відзначаємо День перемоги, і ніколи не згасне пам’ять про всіх тих, хто поліг  у боях, хто віддав своє життя для нашого щастя.  У цей день ми віддаємо данину глибокої поваги героїзму і самовідданості захисників Батьківщини. Велика Перемога залишається для нас по-справжньому великим і життєстверджуючим святом, символом мужності, величі і сили духу нашого народу, безсмертного подвигу воїнів і трудівників тилу.

В цей день працівники централізованої бібліотечної системи м. Торецька організували для мешканців міста  інтерактивний майданчик «Пам’ятаємо перемагаємо». Під час заходу, присутні познайомилися зі сторінками книг з  історії періоду Другої світової війни та про роки окупації в Україні, дізналися про героїчні подвиги наших дідів та прадідів.

Також взяли участь у майстер-класі «Мак – символ пам’яті». Червоні маки — символ пам’яті про тих, хто загинув під час Другої світової та гине на сході України у боротьбі за незалежність.  Для нас, українців, квітка червоного маку ще з козацьких часів була символом пролитої у боях козацької крові, не раз оспівана у народних піснях та думах. Дітям та батькам показали як робити маки з гофрованого паперу і всі поринули в творчий процес. Кожен хотів, щоб його квітка була найкращою, тому в роботу вкладали все своє вміння, старання і душу. Виготовлені маки діти подарують своїм близьким і знайомим, тим самим віддавши шану героям і вшановуючи пам’ять жертв війни.

Велику вдячність, повагу  і шану, доземний уклін від покоління нащадків виразили присутні в акції «Напиши лист вдячності ветерану».

«Дорогі ветерани! Спасибі вам за перемогу. Це , перш за все, ваше свято. Але радісний і життєствердний день для всього людства. Ви на своїх плечах винесли тягар війни та підняли країну з руїн у повоєнні роки. Важко знайти слова, якими можна було б передати всю вдячність за ваш безсмертний подвиг. Ми у вічному боргу перед вами: за обірвану війною юність, за зразки мужності, силу духу, самопожертву, які ви виявили в боях за рідну землю».-  написали учні загальноосвітньої школи №2 та школи – інтернату.