Організація довідково -бібліографічного апарату та технологія інформаційно-бібліографічного обслуговування

18 Лютого 2016 - 12:14

Бібліотека – є найпоширенішим культурним закладом та інформаційним центром, який допомагає жителям місцевих громад реалізувати їх конституційне право на вільний доступ до інформації та розвиток особистості.

Бібліотечні працівники – інформаційні навігатори, від яких залежить освітній та культурний рівень громади. Вони повинні вміти поєднувати традиційні функції бібліотеки та постійно розширювати сферу послуг, запроваджувати нові форми роботи у відповідності з вимогами часу. Розуміючи потребу в підвищенні кваліфікації бібліотечних працівників, організаційно методичним і бібліографічним відділом централізованої бібліотечної системи був організований майстер клас “Організація довідково -бібліографічного апарату та технологія   інформаційно-бібліографічного обслуговування” на базі бібліотеки – філії №7. Відкрила майстер- клас директор централізованої бібліотечної системи Щербакова Т.Г., яка привітала учасників заходу та ознайомила присутніх з програмою майстер – класу . В роботі майстер – класу взяла участь методист відділу культури Субботіна Т.Є.

З   Аналізом стану довідково- бібліографічного апарату та інформаційно бібліографічного  обслуговування бібліотеки виступила зав. організаційно методичним і бібліографічним відділом ЦБС Лукахіна В.М. У своєму виступі також акцентувала увагу бібліотечних працівників на функціонування сучасних бібліотек, стратегії розвитку бібліотеки як інформаційного, соціокультурного та центру громади. Для бібліотечних працівників були підготовлені методичні поради «Довідково — бібліографічний апарат бібліотеки як складова забезпечення інформаційних потреб користувачів”,”Вивчення інтенсивності використання бібліотечного фонду”.    

Бібліотекар Семиченкова Н.М.. познайомила колег з роботою бібліотеки – філії Ї№7 , зупинилась на основних моментах багатогранної діяльності закладу ,з організацію довідково-бібліографічного та інформаційного обслуговування користувачів різних вікових категорій.

Учасники заняття прослухали змістовні консультації, “Бібліографічне обслуговування в бібліотеці: сучасні вимоги, практична реалізація, перспективи вдосконалення” (Коліганова І.М.бібліограф ОміБВ), “ Систематичний каталог як інформаційно – пошукова система” (Корпусова Л.В. бібліотекар бібліотеки – філії №7), “ Формування бібліотечно — бібліографічних знань — один з напрямків розвитку творчої компетентності читачів в умовах сучасної бібліотеки”( Бредіхіна С.О. бібліотекар бібліотеки філії №7).

В рамках майстер –класу працівники бібліотек взяли участь у тренінгах” “Розробка алгоритму виконання довідкового обслуговування читачів в бібліотеці”, “Розстановка та оформлення довідково-бібліографічного апарату бібліотеки”, які для них провела Усікова Т.В. ( бібліотекар ВКіО)

В ході майстер – класу учасники заходу ділилися своїми роздумами про бібліотеки в житті своїх громад та подальшими планами. Підводячи підсумки бібліотекарі визначили спектр нових ідей щодо поліпшення своєї роботи в сучасних умовах, поповнили багаж свої знань новими ідеями, щоб і надалі забезпечувати користувачів бібліотек інформацією, допомагати в навчанні та роботі та забезпечувати змістовне дозвілля.