Небесна сотня — то в серцях вогонь

21 Лютого 2017 - 09:38

…Небесній Сотні
Шана й молитви,
За чисті душі,
Що злетіли в небо.
Їм шлях високий
Боже, освяти.
І в мирі, Господи,
Прийми до себе.
                  Н. Лавлєнцева

Є пам’ятні дати в житті людини, родини, суспільства, держави, які несуть у собі не просто пам’ять, трепет і хвилювання, але й великі зміни в історії. Власне таким став період з листопада 2013 по лютий 2014 року для України, та й не тільки для нашої держави.

Майдан. Мабуть, нині це слово знають у всіх країнах світу. Майдан Незалежності – це не тільки велика й головна площа в центрі Києва. Майдан – це небажання жити в системі тоталітарної корупції і малограмотної влади, що розграбувала країну. Це прагнення жити за європейськими стандартами. За це прагнення Україна заплатила більш як сотнею людських життів та кількома сотнями покалічених людей. Страшна ціна.

До дня вшанування Героїв Небесної Сотні робітники бібліотеки-філії №7 (мікрорайон) підготували для учнів 7-А та 7-Б класів (кл.керівники Коваленко Г.М., Деканенко В.О.) НВК «Школа-гімназія» історичний пазл «Небесна сотня — то в серцях вогонь», на якому йшла мова про масові акції протесту проти існуючої на той час в Україні влади.

Бібліотекарі запропонували учасникам заходу огляд книг і документів, що висвітлюють причини виникнення революції, прагнення людей, що не пошкодували свого життя заради Батьківщини, розповіли про патріотів, загиблих від пострілів снайперів, померлих у лікарнях героїв, названих народом Небесною Сотнею.

Учні переглянули документальне відео, присвячене трагічним подіям на Майдані, та прослухали реквієми по Героям Небесної Сотні «Герої не вмирають» і «Білі  лебеді у небесах», хвилиною мовчання вшанували загиблих. На згадку про зустріч діти подарували  військовослужбовцям  обереги.