Навчаючись – зростаємо професійно

24 Квітня 2016 - 22:15

З 11 по 17 квітня в містах Донецької області тривав проект  «Інтелектуальне взаємопроникнення і промоції читання, як соціально – значущий чинник суспільного життя». 16 квітня в рамках цього проекту   до центральної бібліотеки завітала чудова, креативна і надзвичайна людина – провідний бібліотекар Центральної бібліотеки для дітей та юнацтва м. Львова Тетяна Пилипець.

          На заході були присутні:  головний спеціаліст  культурно — дозвіллєвої діяльності Управління культури і туризму обласної держадміністрації  Папіна О.О. , бібліотекарі ЦБС м.Торецька , шкільні бібліотекарі  ,члени громадської організації “Твоє нове місто”, які саме і стали ініціаторами проведення  зустрічі для бібліотекарів м.Торецька.   Майже дві години бібліотекарі спілкувалися з  пані Тетяною,яка поділилася з нами своїм творчим професійним досвідом, навела багато прикладів проведення незвичних для бібліотечних закладів проектів, заходів та вуличних акцій тощо.

          Для учнів середньої загальноосвітньої школи №3 та школи – ліцею №6 Тетяна Миколаївна  провела презентацію та пленер-читання для дітей книги “Війна, що змінила Рондо” творчої студії «Аґрафка».

           Ця книга розповідає історію міста Рондо, в якому живуть тендітні та вразливі створіння, в ньому багато світла і квітів. Але у мирне місто одного дня приходить війна, вона прийшла і перетворила його яскравий світ на сіру темряву. Книга  про те, що перемогти у війні можна лише згуртувавшись, а справжнім героєм може стати кожен.

           Через цю зворушливу і повчальну історію пані Тетяна намагалася донести до дитячих сердець, що якою б страшною не була війна, яку б руйнівну силу вона не несла, їй завжди приходить кінець. Варто тільки всім об’єднатися і працювати злагоджено, як один механізм і тоді навіть війну можливо перемогти, а всі труднощі подолати. Темну ніч завжди змінює світанок, а на зміну темряві завжди приходить світло.

 Саме таке світло учні   власноруч виробили під час майстер-класу, розмальовуючи звичайні лампочки в техніці вітраж на склі. Ось де був простір для фантазії! Жодна дитяча розмальовка не повторилася! А ще Тетяна Миколаївна запропонувала лампочки розмістити у класі, та згадувати про трьох друзів, які врятували своє місто від жахіть війни, коли серед  учнів будуть конфліктні ситуації , адже кожна розмальована лампочка має магічну силу – вона дарить позитив, чудовий настрій і віру в світле, яскраве майбутнє. Тепер  діти мають частку світла, миру, доброти з львівської землі у себе вдома.  

           Крім позитивних емоцій та тепла, які залишила всім присутнім гостя зі Львова, вона подарувала на згадку чудову книгу, за що бібліотека їй дуже вдячна. Тепер кожен її читач може познайомитись з арт-буком “Війна, що змінила Рондо”.

Тому щиро дякуємо нашій колезі за незабутній день, креатив, драйв. Сподіваємось що ця зустріч була не остання, адже завдяки саме таким людям світ змінюється на краще.