Мови рідної слово

4 Березня 2019 - 12:34

Мови рідної слово

Мова – народу берегиня,

перлина, скарб його життя.

І рідне слово – це святиня,

незламна сила майбуття.

К. Линдяк

 

До Міжнародного дня рідної мови в бібліотеці-філії №7 ЦБС м. Торецька для здобувачів освіти 4-«А» класу (кл. керівник Трощилова О.І.) ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 9 був проведений мовознавчий марафон «Мови рідної слово».

Діти показали свою ерудицію, кмітливість, перевіряли свої знання з мови, літератури та народознавства. Дітям були запропоновані конкурси: «Переведи українською», «Склади прислів`я», «Ребуси», «Скоромовки», конкурс-анаграма «Зберіть слова».

Для участі у заході була запрошена майстриня, читачка бібліотеки Сімонова Олена Вікторівна, яка для дітей підготувала майстер – клас з виготовлення макету рушника з традиційною вишивкою та  оздобленого мереживом –  витинанкою. Для покращання творчої наснаги дітей під час роботи було використано пісні про рушники.  Учні із задоволенням працювали над мереживом, а потім прикрашали макет та розмальовували у традиційних кольорах.

В кінці заходу всі присутні переглянули тематичну викладку літератури по темі заходу.

Закінчили свято словами Панаса Мирного: «Мова – жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування».