Мова всіх віків

3 Серпня 2013 - 06:44

 Кожна нація , кожен народ має свою культуру, яка створювалась протягом багатьох століть З  нагоди Дня слов’янської письменності та культури в бібліотеці – філії № 2 відбулась  літературно-музична година «Ця мова є набутком всіх віків» для учнів 6-го класу ЗОШ № 2 та  читачів бібліотеки. Ведучі свята учні ЗОШ № 2, Бібікова М., Ковбаса О. та Поворова Ю.,  змістовно і цікаво повели слухачів історичними стежками в часи зародження рідної мови.  Розповіли про життя та діяльність перших слов’янських просвітників – братів Кирила та  Мефодія, про історію даного свята, про значення слов’янської письменності в історії  українського народу. Доповненням до слів ведучих став вірш К. Мотрич „Молитва до мови” в виконанні Димченко К.

Справжньою прикрасою святкового вечора став виступ учасників вокального колективу «Пісенне сузір’я» школи – інтернату (керівник Шалимова Г.В.). Вони відразу зачарували присутніх виконанням ліричних народних пісень. Їхні пісні стали чудовим доповненням до літературного слова й принесли нову хвилю позитивного настрою.
Почесним гостем заходу був композитор та виконавець пісень Прокоф’єв О. В. Приємною несподіванкою було те, що Олександр Володимирович пише музику на слова наших місцевих поетів, з яких народжуються проникливі українські пісні. Глядачі щиро дарували співаку гучні оплески.

Наймолодші користувачі бібліотеки учні 2-го класу ЗОШ № 2, Гармаш Денис та Лавгус Єва, в театралізованій сценці представили гумореску П. Глазового «Кухлик».
Черговим музичним співочим подарунком до святкового вечору став виступ Ганни Карнаухової та Ковалюк Сергія з чудовим виконанням декількох пісень, в яких миттєво розкрилась і ствердилась істина про особливу співочу красу рідної української мови, чим заслужили гучні оплески глядачів. Родзинкою свята стала інсценізація твору Нечуй – Левицького «Кайдашева сім’я». В ролі Мотрі та Милашки виступили учні ЗОШ № 2 Горбова Наталія та Нестерова Ірина.

По завершенню свята кожен охочий мав можливість спробувати страви національної української кухні. Свято завершилося, але насолода від почутого ще довго буде зігрівати дитячі серця і додавати всім нам натхнення і віру, бо кожний присутній відчув, який неоціненний скарб є наша рідна українська мова.