Мова – духовний скарб нації

22 Лютого 2017 - 11:45

 «Мова – духовний скарб нації» – цей вислів знайомий нам з дитинства. Змалечку виховували в нас шанобливе ставлення до рідного слова, навчали премудростям мовленнєвої культури. Звичайно, що саме звідти, з дитинства, простягається та невидима ниточка між поколіннями та традиціями, між батьками і дітьми та між мовою їх спілкування. І кожен із нас пам’ятає все життя ту мову, якою спілкувався в родині. Саме вона і є рідною, материнською мовою. Бо хто скаже гарніше рідної матері, чиї слова можуть бути ласкавішими та приємнішими? Саме тому, коли святкується міжнародний день рідної мови, представники різних народів називають свою рідну мову материнською мовою, мовою СВОГО НАРОДУ.

 Щоб зберегти найцінніший скарб  – МОВУ потрібно докласти чимало зусиль. Святкування  міжнародного дня рідної мови є не тільки гарним та різнобарвним мовленнєвим святом, а й ефективним засобом  формування культури  толерантного  міжнаціонального спілкування.
Не залишились осторонь цього великого свята  бібліотека — філія№8 разом з вчителем Солодухіной В.В,  провели для учнів 4 кл. ЗОШ №13 літературну годину «Прилиньмо душею до перлин рідної мови».   Діти залюбки взяли участь в мовних іграх, конкурсах: «Скласти прислів’я», «Знайти помилку», «Переклади слово».У цьому інтелектуальному змаганні перемогла дружба. Найкращою нагородою організаторам свята стали щирі посмішки учасників  та дружній обмін позитивними емоціями.