Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

29 Січня 2019 - 16:34

Щороку 27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Разом з усією світовою спільнотою ми вшановуємо пам’ять про– мільйонів жінок, чоловіків і дітей, котрі загинули від рук нацистів у роки Другої світової війни.
Масштаби цієї страшної трагедії шокують: на українських землях жертвами Голокосту стали сотні тисяч представників єврейського народу та інших національностей, а в найбільшому нацистському таборі смерті Аушвіц поблизу польського міста Освенцим мученицькою смертю загинуло близько 1,4 мільйона людей.
Саме цьому трагічному явищу був присвячений урок пам’яті « Свіча Голокосту не згасне », який пройшов в Центральній бібліотеці м. Торецька, для здобувачів освіти 8 класу Опорного закладу № 6. Що ж таке Голокост? Яка історія? Про це страшне лихо розповіла слухачам бібліотекар. Під час проведення заходу діти висловлювали власну думку щодо Голокосту, ділилися враженнями про події та глибоко співчували жертвам Голокосту та тим людям, які дивом врятувалися від масового знищення нацистами. Ці болісні роздуми – застереження для нас і для майбутніх поколінь до чого може призвести політика нетерпимості та ненависті. Присутні переглянули відеоролики, де розповідалося про концтабори, про Голокост, вшанували пам’ять невинно убієнних хвилиною мовчання.
Тепер, коли Голокост відходить у минуле, нинішнє покоління має продовжити естафету пам’яті, відстоювати гідність людини і докладати зусиль до недопущення ґеноцидів і злочинів проти людяності. Для багатьох народів незалежна Україна стала батьківщиною. Пам’ятаємо і ніколи не допустимо повторення помилок минулого