Масляна. Проводи зими

14 Березня 2016 - 17:09

Люблять українці свята і веселі розваги. Одним з найулюбленіших свят є Масляна – веселі проводи зими, осяяні радісним очікуванням близького тепла, весняного оновлення природи. Головні атрибути свята – масові народні гуляння й, звичайно ж, млинці – круглі, рум’яні, гарячі. Раніше вони мали ритуальне значення, оскільки являли собою символ сонця, яке з кожним весняним днем ставало все яскравішим, подовжуючи дні.

 Де тільки не пригощають млинцями в масляний тиждень – у парках відпочинку, будинках культури, торгових центрах, бібліотеках. І не тільки пригощають , а й згадують давні обряди, закликають весну, водять хороводи.

          Учні 3- Б класу ЗОШ№10 ( класний керівник Потапенко Л.П.)зібралися у читальній залі бібліотеки- філії №4  на розважально – ігрову програму «Масляна. Проводи зими», щоб весело та смачно провести холодну зиму і зустріти довгоочікувану весну.

           Багато нового, цікавого, незнаного про масляний тиждень дізналися юні користувачі. Познайомилися   з історією та традиціями свята, «перегорнули» сторінки масляничного календаря, у якому кожен день має свою обрядову специфіку.

          Хлопці й дівчата взяли участь у веселих забавах, жваво відповідали на запитання «млинної» вікторини. Вони виявили неабияку спритність у конкурсах, іграх та розвагах, відгадуванні загадок. Діти співали, водили хороводи, танцювали, пригощалися смачними млинцями та запашним чаєм.