«Лицарський дух козаків»

17 Жовтня 2016 - 15:32

Для українців 14 жовтня пов’язано з багатьма подіями. Перш за все,  православні відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці. Свято Покрова Пресвятої Богородиці було для козаків великою подією, тому 14 жовтня в Україні на державному рівні з 1999 року відзначається День українського козацтва.

13 жовтня 2016 року напередодні цих свят  бібліотекарем  бібліотеки – філії № 6    Мазуркевич О.О. та бібліотекарем Новгородської  спеціальної загальноосвітньої школи – інтернат № 38 Донецької облради   м. Торецьк  Фостік  І. М.  для учнів 1 – 3 класів було проведено історичну подорож «Лицарський дух  козаків».

В бібліотеці для огляду була представлена тематична полиця «Козацькому роду  нема переводу». Наша мандрівка, в історію давню і близьку, була поєднана з розповіддю про славну Січ Запорізьку, з легендою про виникнення українського козацтва, з традиціями та звичаями козаків. Діти з задоволенням слухали розповідь про історію свого народу, цікаві факти про козацтво  та відповідали на питання «Історичної  вікторини ».

Наприкінці заходу  було висловлено думку – козак не той, хто одягнений у вишиванку й шаровари. Козак – це передовсім воїн за духом, і воюватиме він тільки за честь і свободу.  Нехай вже давно минули дні Запорозької  Січі, але козацтво існує, як живиться в кожній людині прагнення вільного та незалежного життя.