Крути: наша слава, наша історія

29 Січня 2019 - 16:48

Так уже склалося, що 29 січня є днем в історії України, пов’язаним нерозривно зі словом Крути – символом героїзму та відданості нашого юнацтва, символом національної трагедії та безпечності.  Саме ті героїчно-трагічні події , які відбулися в морозні січневі дні 1918 року під селищем Крути, що за 130 км від Києва, на довгі роки стали одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. Тоді на захист молодої Української Республіки виступили 300 зовсім юних добровольців з числа студентів київських вузів та бійців вільного козацтва. Це був цвіт тодішньої української патріотичної молоді, цвіт молодої нації. Вони назавжди залишилися молодими, поклавши буйні голови в нерівній боротьбі з більшовицькою інтервенцією.

До цієї дати в бібліотеках ЦБС м. Торецька оформлено:  виставку-реквієм   “На Аскольдовій могилі” ,   виставку-пам`ять   “Крути: наша слава, наша історія”,   “ Волі народної дзвін“, тематичну викладку літератури “Понад усе любили Україну” ,тематичну полицю  “Пам’яті героїв Крут”.

Чи потрібні нашій країні герої? Зрада чи Перемога? Хто є «300 спартанців з України»? За ради чого…?   Відповісти на ці запитання запропонувала учням бібліотекар  бібліотеки – філії №4, під час уроку історичної пам’яті «Нам не забути Славу Крут». Важливо було донести до дітей думку, що перед тим як спитати: «Що Україна зробила для мене?» ,треба запитати себе: «А що я зробив для неї?»

В пам’ять про героїв Крут  у бібліотеці –  філії №7  пройшов відео репортаж   “Бій під Крутами” .

Із  цікавістю та сумом слухали розповідь бібліотекаря центральної бібліотеки про долю лицарів-оборонителів, в рамках  години скорботи  “Крути – бій за майбутнє”. Присутні  мали можливість відгортати назад сторінки 20-го століття переглянувши фільм про бій під Крутами, в якому передавалась сутність та трагічність подій далекого 1918 року, події які передували бою, наслідки битви  та причини, чому вони  у той день пішли захищати підступи до Києва.  Поетичними  рядками із запалиними свічами присутні вшанували тих, хто став єдиною обороною рідного краю, хто сьогодні з небес дивиться на нас живих і утверджує віру про те, що вільна Україна і народ  вічні, як вічна пам’ять про героїв  Крут.