Конкурс читців пам’яті Т.Г. Шевченка «В сім’ї вольній, новій»

11 Березня 2019 - 14:00

Щедра й невичерпно родюча українська земля подарувала вселюдському сузір’ю генія, невгасимого Світоча – Тараса Шевченка- поета і художника, митця і борця, що став символом української нації. Золотими літерами в історію України увійшло ім’я Великого Кобзаря.
Вже стало доброю традицією на початку березня, коли народився Тарас Шевченко, ще й ще раз звертатися до постаті українського генія, його безсмертної духовної спадщини.
5 березня пройшов міський етап Всеукраїнського відкритого конкурсу читців пам’яті Т.Г. Шевченка «В сім’ї вольній, новій», який відбувся у читальному залі ї центральної бібліотеки ЦБС м.Торецька. У конкурсі прийняли участь учні загальноосвітніх навчальних закладів, студенти Донбаського державного коледжу технологій та управління.
Виступи учасників конкурсу оцінювалися журі за критеріями: рівень виконавської майстерності, дикція, постановка голосу, сценічний образ, культура.
Конкурс був переповнений ліричною атмосферою: по-особливому звучала поезія Кобзаря,яка проникала в душі і серця. Учасники знайшли такі вірші поета, які найбільше захопили, схвилювали, залишили незабутні враження. Вражала емоційність, схвильованість, з якою декламувалась поезія. Кожен ніби поринув думками у ті часи, оспівані великим генієм українського народу. Відчувалось, що вірші Великого Кобзаря не залишили байдужими усіх присутніх. Яскравих красох до конкурсу додав виступ студентів ДонДКТУ Кононовоїї Ксенії, Мінько Олексія та лауреата I ступеня обласного етапу конкурсу читців “В сім’ї вольній, новій” у 2018 році– Гордієнко Христини.
За підсумками журі переможцями конкурсу стали:
І місце – Чернат Микита (ЗЗСО І-ІІІ ступенів №8)
ІІ місце – Новіков Віктор ( ДонДКТУ)
Шинкарьова Вероніка (ЗЗСО І-ІІІ ступенів №10)
ІІІ місце – Старущенко Ганна ( ДонДКТУ)
Іценко Микита (ЗЗСО І-ІІІ ступенів №13)
Всі учасники отримали подяки за участь у конкурсі.
Чернат Микита буде представляти наше місто на обласному етапі, конкурсу читців «В сім’ї вольній, новій», який відбудеться у місті Краматорськ, тож бажаємо йому перемоги. Ми вдячні всім учасникам та їх кураторам, за якісну підготовку до конкурсу, присвяченому вшануванню пам’яті Т.Г. Шевченка
Нехай пам’ять про Великого Кобзаря, його творчість живе у наших серцях вічно і буде гідним прикладом любові до нашої Батьківщини!