“Книга творить людину – людина творить країну”

14 Червня 2016 - 10:39

Традиційно святкова, прикрашена  рушниками центральна бібліотека гостинно розкрила свої двері для численних гостей, вірних друзів бібліотеки, великих шанувальників книги. В цей день   у читальному залі бібліотеки проходила Всеукраїнська благодійна акція “Книжка на схід”учасниками якої стали  активісти, музиканти та літератори з Києва, Харкова та інших міст України. У подарунок читачам бібліотек гості привезли українські книги і свою творчість. Серед книжок, подарованих бібліотеці – художня література, публіцистика, історія та навіть навчальна література.

         Проект “Книжка на схід” реалізується у нашій країні завдяки сприяння міжнародної організації USAID та фестивалю “Дорога на Схід”, реалізованим “Благодійним Фондом “Національне Відродження”. Акція «Книжка на Схід» реалізується в рамках української ініціативи з підвищення впевненості (UCBI) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Як розповіли коордінатори проекту Світлана Оховіч і Руслан Голубицький,   проект “Книжка на схід” реалізується у нашій країні завдяки сприяння міжнародної організації USAID та фестивалю “Дорога на Схід”, реалізованим “Благодійним Фондом “Національне Відродження”. Акція «Книжка на Схід» реалізується в рамках української ініціативи з підвищення впевненості (UCBI) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Мета  якого – підтримка культурних центрів в східних областях України. Акція вже не раз проходила в Луганській області. Команда проекту відвідала такі міста, як Північно-Донецьк, Лисичанськ, Рубіжне, Слов’янськ. Проект забезпечує те, аби читачі на Сході знали, що сучасна книжка українською є поруч, і в будь який момент її можна прочитати. Завдяки зусиллям хлопців фонд бібліотек цих міст поповнився книгами популярних українських письменників.

Урочистий захід передачі книжок відбувся у виді  платформи, на якій виступали: Дмитро Лазуткін – поет, тележурналіст, коментатор; макіївський поет і письменник Олексій Чупа; Михайло Циба та Глеб Ковальов з гурту «Кружок».   Порадували поетичними творіннями й члени місцевої літературної студії «Муза» Любов Карнаухова, Алла Дашкєєва, Олександр Чиньонов, Катерина Шабашова, Наталія Гусєва, Олександр Сущенко.

          Приємним відкриттям для гостей стала юна поетеса Єлізавета Рухленко зі щирими та палкими віршами, що сповнені любові до Батьківщини та вірою в добро.

          Під час заходу відбулося знайомство з гуртом Шкло (Shklo) та гуртом Urbanistan поки, на жаль, невідомим широкому загалу. Декілька  чудових пісень зібрали шкал оплисків.

Цей візит ще раз  підтвердив, що ми єдині  у прагненні жити й творити в єдиній країні на благо її процвітання.