Іван Франко – роздум і серце нашого народу

28 Квітня 2016 - 13:58

І. Франко… Його називають генієм української нації. Він —розум і серце українського народу.  Невтомний Каменяр. Титан праці. Вічний революціонер. Гігант людської думки. Український Мойсей. Співець свободи. Безсмертний син безсмертного народу. Вічно живий. Наша гордість і слава. Він був ніжним ліриком і відважним бунтівником, витонченим літературним майстром.  Його вірші «Каменярі», «Вічний революціонер» стали класикою за життя. Його п’єса «Украдене щастя» ось уже друге століття є окрасою репертуарів найкращих театрів України. Поема «Мойсей» своєю філософією захоплює тисячі дослідників — літературознавців, філософів, істориків.

 

           У рамках проведення заходів до святкування 160-ї  річниці від дня народження Івана Франка, для учнів  8-х і 9-х класів СЗОШ №3, був проведений круглий стіл «Іван Франко – роздум і серце нашого народу». Бібліотекар СЗОШ №3  Снигаренко В Т.  познайомила присутніх  з  життєвим  і творчим шляхом  Великого Каменяра. Особлива увага була присвячена його дитинству та юності. Бібліотекар також розповіла про твори І. Я. Франка, присвячені дітям.

           Викладач української літератури СЗОШ №3 Дем’яненко С.А. додала, що перу письменника належить понад п’ять тисяч творів, які ввійшли до золотого фонду не лише української, а й світової літератури. Іван  Якович переклав українською мовою близько двохсот творів , у  спадок фольклористичній науці Іван Франко залишив скарб – «Студії над українськими народними піснями».Величезною  історіко-культурною подією  стало видання 50-томного зібрання творів письменника .

          Школярі  охоче приймали участь у обговоренні подій з життя Великого Каменяра. На заході пролунали  деякі вірші поета і  пісні, що написані на  його лірику.

       Книжкова  виставка «…В великім людським храмі хтось добрим словом і мене згадає» допомогла  присутні ще раз  доторкнутися  до сторінок творчості письменника, відкрити для себе нові грані таланту українського генія.