Бібліотека – філії №1 для дітей

       Свою історію виникнення і розвитку спеціалізована бібліотека для дітей веде з 16 червня 1951 року народження, коли було прийнято рішення районної влади про її відкриття. Для читачів же бібліотека відкрилася в лютому 1952 року.

        Першою її завідуючою була Підгірна Поліна Тимофіївна. Розміщувалася тоді бібліотека в 2-х класах школи № 6 на “Мазурських”. Стелажі, віконниці, довгий стіл для читального залу, вітрини, бібліотечна стійка були зроблені під замовлення ремонтно – будівельним управлінням.

        Бібліотечний фонд налічував всього 850 прим. книг.   В цей час в дитячу бібліотеку на роботу приходить Цепкова Віра Андріївна, яка надалі протягом 30 років очолює бібліотеку. За сумлінне ставлення до роботи по вихованню підростаючого покоління вона неодноразово нагороджувалася грамотами, грошовими преміями, має медалі “До 100-річчя з дня народження В.І. Леніна “,” Ветеран праці “.      

        Довгі роки в бібліотеці пропрацювали бібліотекарем абонемента Безменова Олександра Тихонівна і завідуючою читальним залом Попель Валентина Петрівна.      

         У 1953 році дитяча бібліотека отримує найкраще приміщення площею 150 м2, де розміщується абонемент, великий читальний зал, кабінет завідуючої, підсобка. Оформляли бібліотеку своїми руками, особливо поширені були плакати.      

         Завдяки посиленій увазі райкому партії і райради, бібліотека швидко росла, збільшувався її книжковий фонд, зростала кількість читачів. Незабаром в бібліотеці з’явилися піаніно, телевізор, килими, меблі. Виділялися великі гроші на періодику для дітей. Районна дитяча бібліотека незабаром постає міської дитячої бібліотекою.      

         У 1967 році бібліотека отримує нове спеціально збудоване приміщення в центрі міста по вулиці Маяковського, 20. На площі в 277 м2 розміщуються 2 відділу обслуговування (для дошкільнят та учнів молодших класів та для учнів середніх і старших класів), велике книгосховище. На прохання читачів бібліотеці присвоюється ім’я Саші Чекаліна.      

          У 1975 році мережа дитячих бібліотек об’єднується в централізовану бібліотечну систему для дітей на чолі з міською дитячою бібліотекою, яка отримує статус центральної бібліотеки для дітей. У ній додатково відкриваються нові відділи – відділ комплектування та обробки літератури, методичний відділ – діяльність яких спрямована на обслуговування бібліотечних працівників системи. Сукупний фонд централізованої бібліотечної системи для дітей становив 47829 прим. художньої та галузевої літератури, літератури на допомогу навчальному процесу. Кількість читачів зросла до 17000 чоловік, книговидача становила приблизно 550-600 тисяч примірників книг і періодичних видань на рік. У бібліотеці були складені службовий алфавітний каталог, систематичні каталоги для різних вікових груп і для керівників дитячого читання, каталог назв, краєзнавча картотека.      

      Багато уваги бібліотекарі приділяли проведенню масових заходів. Для дітей проводяться літературні подорожі, літературні вечори, усні журнали, літературні ігри, КВК, вікторини, зустрічі з поетами, передовиками виробництва. В гості до дітвори приїжджали імениті письменники В.Пеунов і А.Чепіжний. Не залишається без уваги пропаганда бібліотечно – бібліографічних знань. Активну участь бібліотека приймала в загальноміських масових заходах: День дитинства, Тиждень дитячої книги, День міста.      

       У різний час в бібліотеці функціонували клуби за інтересами “Юний Дзержинець”, “Юний книголюб”. З 1996 року і по теперішній час для дітей працює клуб «Підліток».      

        Протягом 30 років, до 2011 року, центральну бібліотеку очолювала Щербакова Раїса Володимирівна. З 2011 року, коли бібліотечні системи для дітей і дорослих були реорганізовані в єдину систему, бібліотека носить статус бібліотеки-філії №1 для дітей. В її штаті – 5 чоловік. Очолює бібліотеку Герасіна Ольга Іванівна, яка пропрацювала завідуючою відділом обслуговування більше 25 років. Не залишає роботу бібліотекар абонемента для молодших школярів Міленіна Є.І., що має бібліотечний стаж більше 25 років. Люблять свою професію і молоді співробітники бібліотеки-філії Ахмедова С.В..