Історія селищної бібліотеки – філіалу №4

Бібліотека в сел. Кірове Відкрив в 1972 році як спеціалізована бібліотека для обслуговування дітей. Розташована вона була в бараку.

У 1975 році бібліотека входить до складу централізованої бібліотечної системи для дітей.

У 1980 році бібліотека переїжджає в селрада, де їй було виділено дві невеликі кімнати площею 42 кв.м. Для читачів організували читальний зал з довідковою і навчальною літературою, і абонемент. Книг для даної площі було багато, майже 20 000 документів, всі вони на стелажі не вміщалися. Тому найменш затребувана частина фонду була упакована.

Читачів обслуговували 3 бібліотекаря. Завідувати бібліотекою призначили молодого фахівця Бровкін (Морозова) Зою Іванівну, яка пропрацювала на посаді керівника бібліотеки понад 30 років і працює в даний час. Щорічно читачами бібліотеки ставали більш 2000 чоловік. Масові заходи в самій бібліотеці проводились рідко, в основному це були екскурсії для знайомства з фондом бібліотеки, її каталогами. Бібліотекарі організовували літературні вечори та ранки безпосередньо в школах і дитячих садах, або на галявині біля бібліотеки.

У 2011 році, після реорганізації бібліотек в місті, бібліотека перестає бути спеціалізованою: обслуговує як дітей, так і дорослих. Штат бібліотеки скоротився до 1,5 одиниць. Кількість читачів скоротилася вдвічі. Фонди бібліотеки застарівають і занепадають через відсутність повноцінного фінансування на комплектування новою літературою. Для обслуговування читачів в 2010 році придбано ксерокс. Комп’ютери та мультимедійні пристрої в бібліотеці відсутні.