Історія селищної бібліотеки – філії №3

     Щербиновська селищна бібліотека відкрилася в 1937 році. Розміщувалася вона в колишньому кулацком будинку в центрі селища по вулиці Леніна. Невеликим бібліотечним фондом завідував випускник семирічки Пугач Микола Трохимович. Під час війни бібліотека була розграбована жителями селища. В післявоєнні роки бібліотека організується знову. Її фонд, в основному журнали і газети, зберігаються в кабінеті директора клубу.    

    У 1956 році бібліотека знаходить своє приміщення. Голова селищної ради купує будинок у жителя селища Зелінського, куди й переїжджає бібліотека. До цього часу фонд значно збільшився і становив 5 тис. Примірників. Читали в бібліотеці понад 200 жителів селища. Наприкінці 50-х років старий центр селища стали топити грунтові води. У літні місяці читачів доводилося обслуговувати на вулиці через вогкість в приміщенні. Цементний підлога була постійно залитий водою, книги псувалися, і бібліотеку виселяють. В 60-ті роки бібліотека не має власного приміщення і змушена переїжджати з місця на місце. Тільки в 1970 році вона знаходить постійну прописку у новозбудованому клубі. Фонд в 10 тис. Примірників розміщується на 80 кв. метрах. Коли бібліотека переїхала в нове приміщення, вона мала всього два дерев’яних стелажа і кілька маленьких шафок. Користувалися бібліотекою до цього часу вже 1000 чоловік. Селищна рада надає матеріальну допомогу в придбанні обладнання і літератури. Бібліотекарі активно шукають джерела комплектування фонду. Одним з них стала Обласна бібліотека ім. Н.К. Крупської. З її обмінних фондів селищна бібліотека отримує 1000 примірників книг.      

     У 1975 році бібліотека входить до складу централізованої бібліотечної системи для дорослих. Поступово фонд бібліотеки збільшився до 24 тис. Примірників книг, яким користувалися 1800 читачів.      

     В 90-е, початок 2000-х років відбувається спад бібліотечної діяльності в селищі. Різко скорочується фінансування бібліотеки, нова література в фонд майже не надходить, фонди поступово застарівають і попитом у читачів не користуються, кількість користувачів зменшується до 750 чоловік. Штат бібліотеки скорочений до 1 людини.

    У 2011 році бібліотека входить до складу реорганізованої бібліотечної системи. Її фонд становить 17000 тисяч одиниць зберігання.