Історія бібліотеки-філії №8 м. Артемово

      У м. Артемове районна дитяча бібліотека була відкрита в 1965 році. Розміщувалася вона в спортивному залі ш. ім. Артема за адресою пр. Піонерів, 16. Її першою завідуючою була призначена Авраменко Олена Олексіївна, яка пропрацювала на цій посаді до 1973 року. На зміну Олені Олексіївні приходить молодий фахівець Самбул Любов Володимирівна. У 1975 році бібліотека входить до складу централізованої бібліотечної системи для дітей як бібліотека-філія №5. У 1984 році в бібліотеку-філію №5 старшим бібліотекарем призначають Гришину Іннеса Олексіївну. У бібліотеці працюють ще 2 співробітника: бібліотекар Поталова Тетяна Василівна та тех. працівник Чуєва Надія Григорівна.
       У 1990 році дитяча бібліотека отримує нове приміщення площею 57,9 кв. м на першому поверсі житлового будинку по вулиці Першотравневій, 1. Бібліотека має в своєму розпорядженні абонементом і невеликим читальним залом на 6 посадочних місць. Але незважаючи на те, що бібліотека отримала нове приміщення місця для зберігання книг не вистачало. На 1 січня 1990 фонд бібліотеки складав 32829 примірників. Книги на полицях стояли в три ряди. Менш затребувані читачами книги були упаковані. З 2006 року в бібліотеці-філії №5 працює Буряк З. С.
Бібліотека протягом усіх років свого існування вела і веде активну індивідуальну і масову роботу з популяризації книг, бібліотечно-бібліографічних знань серед школярів у тісному співпрацю зі шкільними установами м Артемове і п. Ленінське. Для школярів проводяться літературні подорожі, літературні зустрічі, усні журнали, літературні ігри, КВК, вікторини. Заходи організовувалися спільно з профспілковою бібліотекою шахти та Будинком культури. У 1985 році для любителів поезії був створений клуб «Ліра», який проіснував до 2004 року. У 2013 році для підлітків організований клуб «Весела майстерня». Для зручності користувачів бібліотека в 2010 році придбала ксерокс. Комп’ютерної техніки немає.
         У 2011 році відбулося злиття двох систем (дитячої та дорослої), після якого бібліотека стала філією № 8 ЦБС і обслуговує дітей і дорослих по типу сімейної бібліотеки. Штат бібліотечних працівників 1,5 одиниці. Щорічно читачами бібліотеки стають близько 1000 чоловік, їм видається на руки більше 20 тисяч різних документів.