Історія бібліотеки-філії №7

     Бібліотека-філія № 7 розпочала свою історію в 1971 році, як пункт видачі літератури від районної бібліотеки для дорослих (нині центральна бібліотека централізованої бібліотечної системи). Розташований він був в трикімнатній квартирі в новому мікрорайоні за адресою вул. Терешкової, 4 Після централізації бібліотек в 1975 році пункт видачі перетворюється на повноцінний філіал центральної бібліотеки. На момент централізації бібліотека розташовувала фондом книг і брошур в 8000 примірників. Обслуговували читачів 3 людини. У різний час бібліотекою керували Воротняк Валентина Микитівна, Какуша Тетяна Іванівна, Мартинюк Тетяна Олексіївна, Корпусова Лариса Володимирівна (керує бібліотекою в даний час). У 70-80 роки велика увага приділялася як масової, так і індивідуальній роботі з читачами, яких у той час було дуже багато. Щороку до бібліотеки записувалося більше 3000 чоловік. Проводилось багато літературних та музичних вечорів, організовувалися читацькі конференції, обговорення новинок. Правда приміщення бібліотеки було дуже маленьке і великі аудиторії в ній не збиралися (одна кімната до 1984 року була зайнята під центрального книгосховища). Бібліотекарі проводили заходи в школах, на підприємствах, в різних установах.
      У 1993 році філія відзначив новосілля. Спеціально для бібліотеки збудували нове приміщення (великий світлий читальний зал, затишний абонемент, два містких книгосховища) площею 247 кв. м на першому поверсі дев’ятиповерхового будинку по вул. 91 Дивізії, 1 В бібліотеці збільшився штат працівників до 5 осіб. Фонд в цей час збільшився до 22 тисяч одиниць зберігання. У бібліотекарів з’явилася можливість проводити бібліотечні вечора безпосередньо в стінах бібліотеки. Для кращого обслуговування книгою населення мікрорайону бібліотека організовує ряд пересувних бібліотек на підприємствах і в організаціях мікрорайону (нині їх залишилося дві – міська лікарня та ринок «Черемушки»), організовано обслуговування на дому осіб, які не мають можливість самостійно відвідувати бібліотеку. Бібліотека уклала договори про бібліотечному обслуговуванні жителів «Будинку ветеранів» (Територіальний центр соціального обслуговування населення), зі школами на проведення масових заходів для учнів в допомогу шкільній програмі. У 2003 році в бібліотеці відкрито клуб за інтересами «Берегиня» для любителів рукоділля, садівників і городників. Бібліотека активно проводить заходи з популяризації бібліотечно-бібліографічних знань, уроки мужності, здоров’я, вечори сімейного відпочинку, різні пізнавальні заходи за допомогою мультимедійних засобів.
         Після реорганізації бібліотечних систем для дітей та дорослих в єдину і закриття кількох міських бібліотек фонд бібліотеки значно збільшився. Тепер в книгосховищах розміщується понад 50 тисяч різних документів: книги, періодика, неопубліковані матеріали. Однак комплектування новими книгами відсутня, бракує періодичних видань. Скорочено штат бібліотеки до 2,5 одиниць. У зв’язку з відсутністю надходжень нових книг до фонду бібліотеки значно скоротився потік читачів.