Історія бібліотека-філія №2

          Бібліотека заснована в 1961 році. Для неї пристосували приміщення на першому поверсі житлового будинку по вулиці Римського-Корсакова, 13. Туалету та каналізаційного зливу не було. Із зручностей був тільки водопровідний кран. Великий бібліотечний фонд у кількості 13000 примірників розміщувався на площі трохи більше 100 кв.м. У невеликому сховище абонемента книги стояли в три ряди, величезними стопами стояли по кутах. Читальний зал книгосховища не мав. Стелажі стояли в читальному залі, гостро стояла проблема з збереженням фондів. На початку 90-х років під книгосховище бібліотеці відвели сусідню однокімнатну квартиру площею 20 кв.м. Разом з нею в бібліотеці з’являється підсобне приміщення, туалет. У 1975 році бібліотека входить до складу централізованої бібліотечної системи для дорослих як бібліотека-філія №2. Довгі роки бібліотека носила звання «Бібліотека відмінної праці».

           Першою завідуючою бібліотекою була Свистунова Ніна Петрівна. Керувала вона установою до 1980 року, потім перейшла бібліографом в центральну бібліотеку. У різний час завідувачами бібліотекою були Гурова Тетяна Дмитрівна, Какуша Тетяна Іванівна, Лукахіна Віра Миколаївна (працює по теперішній час). З моменту заснування бібліотеки читачів обслуговували 3 бібліотекаря. Штат зберігався в незмінному вигляді до 2011 року, коли відбулася реорганізація бібліотечної мережі в місті і скорочення кадрів.

         В 70-90-ті роки в бібліотеці було дуже багато читачів (до 3000 чоловік щорічно). В цей час популярністю у населення користувалися зустрічі з передовиками виробництва, ветеранами війни і захисниками міста в роки Великої Вітчизняної війни, літературні вечори, усні журнали, читацькі конференції. Було дуже багато молоді, яким була потрібна навчальна література. В даний період фонд бібліотеки активно поповнюється новою літературою, виписується велика кількість періодичних видань.

         На початку 2000-х років йде різкий спад попиту на книги в зв’язку з розвитком комп’ютерних технологій. Для залучення читачів бібліотека набуває 2 комп’ютера (один виграний в обласному конкурсі культурних ініціатив), ксерокс, магнітофон. З 2004 року бібліотека працює за програмою «Милосердя» та одним з напрямків її роботи стає обслуговування пенсіонерів, людей з обмеженими можливостями життєдіяльності. У 2012 році для цієї категорії користувачів організований гурток комп’ютерної грамотності «Персональний комп’ютер з нуля». У 2012 році створено клуб «Калейдоскоп» по естетичному розвитку підростаючого покоління.

         В бібліотеці є свій ветеран-читач Скорлупін Микола Терентійович, який є читачем бібліотеки з моменту її заснування в 1961 році і на протязі 50 років був найвідданішим її другом.