Гірчить Чорнобиль крізь роки

3 Травня 2017 - 08:41

Час пливе невпинно. Спливають роки, сплітаючись у десятиліття, а чорний день Чорнобильської трагедії залишається найбільшим горем для  нас українців. Минуло більше 30 років з моменту аварії на чорнобильській електростанції. Голоси Чорнобиля, катастрофи ніколи не зітруться з людської історії, не згаснуть у віках.

До цієї трагічної події   для відвідувачів бібліотеки – філії № 6 була запропонована  тематична полиця «Запам’ятайте  їхні імена», присвячена пам’яті  пожежникам, які  загинули майже відразу, в екстремальних умовах  працювали, не рахуючись ні з чим, навіть, власним життям і здоров’ям.

26 квітня в Новгородській спеціальній загальноосвітній школі – інтернаті № 38 відбулася година скорботи «Поріс чорнобилем Чорнобиль – бідою нашою поріс», її провели для учнів 5,6 класу ( вихователі Л.В. Ковальчук,  та Ю.М. Заярна) бібліотекар бібліотеки – філії № 6  О.О. Мазуркевич  та бібліотекар школи – інтернату  І.М. Фостік.

Година скорботи почалася з хвилини пам’яті перед усіма, кого сьогодні вже немає з нами, перед тими, хто ціною власного життя оплатив шанс на життя мільйонів.  Учениці 5 класу Брестон Марія та Оніщук Анастасія читали вголос вірші українських письменників про Чорнобильську трагедію.

Далі, в розповіді бібліотекарів йшлося про те, що нема в Україні місць, які б не були пов’язані з горем Чорнобиля. Присутні  ознайомились з історичними фактами катастрофи Чорнобильської АЕС.  Учні вболівали за минуле своєї держави, та трагедії, яка привела до загибелі багатьох людей, руйнуванню навколишнього світу.

     На протязі всього заходу присутні переглядали книжкову полицю «Запам’ятайте  їхні імена»,

     На закінченні присутнім бібліотекарями та вихователями було висловлено побажання учням:

     Ростіть добрі, ростіть щасливі,

     Дівчатка будуть нехай вродливі,

     А хлопці – сильні і могутні,

     А ті події – незабутні.