Душу зцілює добро

13 Грудня 2016 - 16:54

Ми часто чуємо ці слова: доброта, сердечність, людяність, милосердя, а чи кожна душа відкрита для добра?

На початку грудня весь світ відзначає Міжнародний день інвалідів. Хоча, звісно, це не свято, а швидше нагадування нам про тих, хто поруч, хто так потребує нашої уваги і допомоги.   До центральної міської бібліотеки на годину милосердя “Душу зцілює добро” завітали учні 7 класів ЗОШ № 3.  Діти дізналися про те, коли вперше в світі і в Україні було прийнято відзначати цей день, аби привернути увагу до проблем інвалідів в сучасному суспільстві.

Бібліотекарі розповіли, що співпереживання, чуйність, щирість та щедрість, уміння розділити чужий біль, підтримати у важку хвилину,  – ці риси характеру ще з давніх часів були притаманні нашому українському народу, нашій багатій землі. Цілком природним і закономірним вважалось допомогти знедоленому, нещасному, захистити старість і немічність, порятувати хворого, заступитися за беззахисного і скривдженого. Гості бібліотеки переглянули відео — фільм “Добрі вчинки”, з якого дізналися про нелегкі долі інвалідів, про їх життєві потреби.

Почесний гость   Благочинний Торецького округа настоятель Свято-Пантелеймонівського храму  о.Микола  звернувся до всіх присутніх  зі словами  побажання навчитися рахуватися з думками і вчинками інших, уміти зрозуміти людину і вибачати її, бути дружелюбними, не робити іншим такого, чого б не хотіли для себе. А для цього необхідно викоренити зі своїх сердець зверхність, байдужість, упередженість. Пам’ятати заповідь: “Люби ближнього свого, як самого себе ”. Якщо випадає нагода допомогти кому-небудь, то не слід запитувати, друг він нам чи недруг, добрий чи злий, співвітчизник чи чужинець. Ким би він не був, він нам ближній, і ми повинні з радістю допомогти йому.

І як сказав  Апостол Павло : «Хто сіє скупо, той і пожне скупо, а хто сіє щедро, пожне також щедро». Більше того сіяч має бути щедрим не тільки на руку – щедро сипати зерно, а щедрим душею – зичити врожаю не лише собі, а й кожному, хто сіє. Кожний багатий щедрістю своєю.