День української писемності та мови

6 Листопада 2015 - 12:09

9 листопада ми відзначаємо День української писемності та мови. Мелодійна, ніжна, солов’їна — не вистачить слів, щоб описати нашу рідну українську мову.  Чудове свято до Дня української писемності та мови відбулося в бібліотеці – філії№2. Заквітчані віночками та стрічками дівчата  та хлопці у вишиванках заполонили бібліотеку.

  На свято були запрошені : директор міської громадської організації. „Екологія та соціальний  захист”, керівник дитячої  театр-студії  „Ягорі „ Руденко О.П., читачі бібліотеки, учні школи №5.

 Бібліотекар  розповіла про історію свята, про багатство і милозвучність мови українців, красу і пісенність українського слова, роль слова в житті людини, нелегкі часи, коли українцям заборонялось розмовляти, писати рідною мовою.

 Кожен присутній відчув, яким неоціненним скарбом є наша українська мова.                  

Адже доля української мови сумна і героїчна водночас.

 Про   багатство, красу, мелодійність мови, яку визнав світ, розповідали, декламували вірші, оспівували  найактивніші читачі бібліотеки , а саме: Ходарева Світлана,  Коншина Ольга ,Коншина Рада, Ходарева Ганна та Ходарева Валентина ,Шелюх Андрій .

  А прикрасою на завершення свята був виступ  Максима Білошапка, який   виконав композицію на гитарі „По полях  України”, та  Богдана Щербака з п `єсою „Осіння алея”.

Зі словами подяки за цікавий і змістовний масовий захід, за участь у святі та побажанні всім нам бути патріотами своєї Батьківщини, берегти і примножувати скарби нашої солов’їної мови, виступила Ольга Петрівна Руденко та передала молодшим читачам бібліотеки  від жителів міста Ровно подарунки: дитячі книжки, альбоми для малювання, розмальовки, олівці та  іграшки. Приймаючи цей подарунок, бібліотекар Олена Леонідівна Котова подякувала і закликала любити книгу, цінувати рідну мову, пізнаючи світ через слово. Завжди пам’ятати про високу роль мови в духовному зростанні особистості.