День Героїв Небесної Сотні

1 Березня 2019 - 14:17

Минуло п’ять років з трагічних подій на майдані Незалежності, в центрі Києва, коли громадяни України постали проти приниження їхньої гідності, боролися за честь і правду. У глибокій скорботі ми низько схиляємо голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний час 21 століття.  Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли Український народ, вже в сучасний період новітньої історії боротьби за утвердження Української державності, продемонстрував свою європейськість, гідність і прагнення до свободи.

До  п’ятої річниці вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні,    у бібліотеці – філії №5 відбувся вечір пам’яті “Герої, які змінили хід історії”. Разом з користувачами бібліотекарі згадували страшні події того часу та тих юнаків і дівчат, чоловіків та жінок, що полягли у сутичках, у боротьбі за волю та кращу долю для України. Тисячі поранених і майже 100 людей було вбито снайперами та бійцями спецпідрозділів. Серед них – науковці, викладачі, студенти, вчителі, художники, архітектори, театральні режисери, громадські активісти. Кров цих людей стала вироком для злочинної диктатури. “Небесна сотня” своїм життям викупила свободу для мільйонів українців і надала шанс збудувати нову демократичну правову державу.

День   Героїв Небесної Сотні – це свято мужності українського народу, це день свободи та рівноправ’я, день боротьби за краще майбутнє! Безсмертні душі вбитих і закатованих відійшли у небеса, але вони вічно житимуть в народній пам’яті, бо «Герої не вмирають!»